Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 09:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Zgnieć butelkę – zachęca PGK

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu kupiło zgniatarki naścienne do butelek PET. Trafiły do szkół w ramach akcji "Bądź eko, zgniataj butelki".
Zamość: Zgnieć butelkę – zachęca PGK

Zgniatarka to niewielkie urządzenie. Pozwala zmniejszyć objętość pustej butelki przed jej wyrzuceniem do żółtego pojemnika. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i koszt transportu. W koszu mieści się ok. 80 proc. więcej surowca. 

 – Nasza akcja zwraca uwagę uczniów na problem segregacji odpadów. Ma również uwrażliwić ich na odpowiednie przygotowanie surowca przed wyrzuceniem do pojemnika. Część zamojskich placówek została już wyposażona w zgniatarki. Do pozostałych dotrzemy wkrótce. Przy każdej zgniatarce jest instrukcja obsługi w postaci kolorowego plakatu zachęcającego do akcji – informuje Jarosław Maluha, prezes PGK. 

 Wystarczy odkręcić czystą i pustą butelkę, zerwać etykietę, włożyć ją do zgniatarki i pociągnąć za dźwignię. Zgniecioną zakręcić i wrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne. Nakrętkę można zabrać do kieszeni – przyda się do innych akcji.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wisla 04.03.2020 11:34
To on dalej jest prezesem

Prezes odwieszony ? 04.03.2020 10:11
a na marginesie: prezes już odwieszony ? A wiceprezes ? Miał być ponoć tylko na czas zawieszenia p. M.

Prezes odwieszony ? 04.03.2020 10:07
umyj, zgnieć, oddaj. My sprzedamy i wypłacimy sobie premie, nagrody za ciężką pracę dla was.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiwiTreść komentarza: Jesteś głupiData dodania komentarza: 6.03.2026, 22:11Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zaślepiona KOMUNA zaciekle atakuje atakuje zatankujcie za 5.19 TfuSSka obietnice 100 bajerów dla Lemingów i frajerów.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:16Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?Autor komentarza: RiotTreść komentarza: Różę Pamiętamy!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:12Źródło komentarza: IPN ostrzega przed "neokomunizmem" w Zamościu. Padły mocne słowa o "działaniu na rzecz Kremla"Autor komentarza: zapamietajTreść komentarza: Szanowni internauci do koryta to się pchaja i mocno trzymaja PSL owcyData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:52Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: TOLEKTreść komentarza: Polaku mały włącz myślenie myślenie nie boli każdy może pisać gdzie mu się podobaData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Hetman Zamość rozbił bank, a kibice postawili na Padwę. Za nami pierwszy Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Miejscowy,Treść komentarza: Wlasnie naPISales o sobie dziadu kalwaryjski . Jestes pachołkiem PiSlamu. Widocznie zrozumiałeś !Data dodania komentarza: 6.03.2026, 13:46Źródło komentarza: Zamość: Konferencja poświęcona Róży Luksemburg w 155. rocznicę jej urodzin [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama