Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:09
Reklama

Przez Hrebenne i Zosin na Ukrainę przekazano Betlejemskie Światło Pokoju

Na drogowych przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem, po raz kolejny odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na Ukrainę.
  • Źródło: Nadbużański Oddział Straży Granicznej
Przez Hrebenne i Zosin na Ukrainę przekazano Betlejemskie Światło Pokoju
Autor: Fot. NOSG

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa oraz harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i znakiem nadziei na życie pozbawione konfliktów i waśni.

W Polsce od 1991 roku akcję tę prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich, następnie Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a za ich pośrednictwem do mieszkańców miast i wsi w całej Polsce. 

Polscy harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju również do naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainie, co miało miejsce na drogowych przejściach granicznych w Zosinie i Hrebennem. W tym uroczystym przekazaniu symbolu pokoju i nadziei oprócz harcerzy i skautów z Polski i Ukrainy uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych, Kościołów Polski i Ukrainy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.

Podczas spotkania wspólnie śpiewano kolędy oraz składano życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Harcerze roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski pokazują w ten sposób, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ech 21.12.2019 13:19
czemu tylko zdjecia z Zosina? a gdzie Hrebenne?

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: noereTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Miał być pewny zysk, była strataAutor komentarza: zdziwionyTreść komentarza: a gdzie leży w Tatrach?Data dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: przeciezTreść komentarza: przez SusiecData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: biedny ten piisTreść komentarza: znowu sobie strzelili w stope tym podrecznikiem z in vitro, kolejne 90 tys. osób urodzonych z in vitro a jesli liczyc ich rodziców i tych, ktorzy juz dorosli to ze 200 tys nie bedzie juz glosowac na pisData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:52Źródło komentarza: PiS przesuwa termin wyborów. Jest projekt ustawyAutor komentarza: bkioTreść komentarza: https://colab.research.google.com/drive/1dMcJbsAvLbvMuX_z94IKUHBP6K2HaSxtData dodania komentarza: 12.08.2022, 19:47Źródło komentarza: Pow. biłgorajski: Pieniądze dla strażaków ochotnikówAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi Dębskiemu
Reklama
Reklama