Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 08:02
Reklama

Co nasz poseł na sercu ma?

Jakie główne cele wyznaczyli sobie nasi parlamentarzyści na najbliższe 4 lata?
Co nasz poseł na sercu ma?

12 listopada po raz pierwszy zebrał się parlament w składzie wybranym w październikowych wyborach. Marszałek senior przyjął ślubowanie od 460 posłów, w tym naszych reprezentantów – Sławomira Zawiślaka, Tomasza Zielińskiego, Beaty Strzałki oraz Jarosława Sachajki.

Najdłuższy staż poselski ma Sławomir Zawiślak (PiS). Od 2005 r. zasiada w ławie poselskiej. To jego piąta kadencja. Zapowiada, że będzie skupiał się na dopilnowaniu realizacji podjętych już projektów związanych z budową w regionie nowoczesnej infrastruktury drogowej i kolejowej. To np. wykonanie do 2025 r. dwupasmowej drogi ekspresowej S-17 na odcinku Piaski – Hrebenne, rozszerzenie trwających inwestycji na drodze krajowej nr 74 (wschód – zachód), modernizacja, a nawet elektryfikacja linii kolejowej z Rejowca do Zamościa. Poseł zapowiada podjęcie starań o inwestycje kolejowe na liniach do Krakowa, Hrubieszowa i Bełżca.

Sławomir Zawiślak, zapowiada, że będzie wspierał przekazywanie funduszy rządowych na budowę i remonty dróg samorządowych oraz drogi wojewódzkie.

– Modernizacja infrastruktury drogowej i kolejowej musi wiązać się z uruchomieniem dodatkowych, dalekobieżnych połączeń kolejowych z Zamojszczyzną oraz odbudową, z wykorzystaniem środków rządowych, połączeń autobusowych pomiędzy mniejszymi miejscowościami – zauważa Sławomir Zawiślak.

Poseł zapowiada, że będzie domagał się realizacji na Zamojszczyźnie rządowych projektów odbudowujących potencjał przemysłu rolno-przetwórczego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
?????? 02.12.2019 20:11
Osioł z PiS z PUK tyszowce pasuje jak wół do karety .Warzocha to typowy Misiewicz ,zero pojęcia i kwalfikacji .Układ i już kariera pewna na lata .Chulaj dusz prawa nie ma .I to ma być wasz człowiek ?

?????? 02.12.2019 20:11
Osioł z PiS z PUK tyszowce pasuje jak wół do karety .Warzocha to typowy Misiewicz ,zero pojęcia i kwalfikacji .Układ i już kariera pewna na lata .Chulaj dusz prawa nie ma .I to ma być wasz człowiek ?

ciekawa 19.11.2019 21:15
a Sasin??? przeciez startowal z naszego regionu to jak nic nie bedzie robil dla wyborcow ktorzy dali mu prace na cztery lata???zapomnieliscie o nim????spytajcie moze bedzie pamietal gdzie byl przed wyborami

czytelnik 19.11.2019 19:18
Zakładając że będzie to cała kadencja, to ich podstawowym celem będzie wykonywanie poleceń prezesa.

lhr 19.11.2019 12:40
Jakoś bardziej wierzę posłowi Zielińskiemu niż Zawiślakowi.

Zirytowany 19.11.2019 20:47
Ani jeden ani drugi oba siebie warci aby tylko do koryta się dostać

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama