Odbywający się na początku sierpnia w Bełżcu Jarmark św. Wawrzyńca kontynuuje tradycje jarmarku, na który pozwolenie wydał król Zygmunt III Waza w akcie lokacyjnym miejscowości z 1607 roku. Jarmark to lokalne święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich, zespołów śpiewaczych. Tradycyjnie nie brakowało też innych atrakcji, np. konkursów czy koncertów.
W tym roku Jarmark miał się odbyć 4-5 sierpnia. Jednak w tym czasie Bełżec znajdował się w strefie objętej zakazem organizowania m.in. widowisk, zgromadzeń i pochodów. Zakaz wydał wojewódzki lekarz weterynarii w związku z ASF. W połowie września zakaz odwołano.

![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)
![Chyża: 84-letni rowerzysta potrącony przez kierującego audi [ZDJĘCIA] Chyża: 84-letni rowerzysta potrącony przez kierującego audi [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/14/sm-4x3-chyza-84-letni-rowerzysta-potracony-przez-kierujacego-audi-45-latek-nie-ustapil-pierwszenstwa-zdj-1776156754-3.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze