Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 13:40
Reklama

Biszcza: Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom?

Władze samorządowe przymierzają się do wprowadzenia nazewnictwa ulic w Biszczy i sąsiedniej Bukowinie. Większość mieszkańców biorących udział w konsultacjach społecznych jest na "tak". Wszystko wskazuje na to, że nazwy ulic zostaną wprowadzone w przyszłym roku.
Biszcza: Gdzie jest ta ulica, gdzie jest ten dom?
Biszcza ma prawie 2 tys. mieszkańców.

O konieczności wprowadzenia nazewnictwa ulic zarówno w liczącej blisko 2 tys. mieszkańców Biszczy (wieś Biszcza ma więcej mieszkańców niż np. miasto Frampol – przyp. red.), jak i leżącej po sąsiedzku i mniejszej o połowę Bukowinie, mówiło się od dawna. Władze samorządowe uznały, że nadszedł ten moment. – W Biszczy mamy obecnie nie podwójną, ale potrójną numerację, bo numery posesji od 1 do 8 czy 10 występują zarówno w samej Biszczy, jak i na kolonii i tak zwanym osiedlu Biszcza – mówi wójt gm. Biszcza Zbigniew Pyczko. – Bukowina też jest dość rozwleczona, a kurierzy czasami po kilka godzin muszą krążyć, żeby trafić pod wskazany adres. Chcemy zrobić z tym porządek, nadając poszczególnym ulicom nazwy.

Mieszkańcy są "za"

W pierwszym etapie zdecydowano się na przeprowadzenie konsultacji społecznych w obu miejscowościach, które trwały od 15 lipca do 15 sierpnia. W Biszczy udział w nich wzięło 223 mieszkańców. Za wprowadzeniem nazewnictwa ulic opowiedziało się 171 z nich, a 52 było przeciw. W Bukowinie na 89 mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, aż 80 było "za". Jak nam powiedział wójt Biszczy, konsultacje będą prowadzone dalej, a temat wprowadzenia nazewnictwa ulic będzie również poruszany na zebraniach sołeckich. – Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym roku radni w formie uchwał nadadzą nazwy ulicom w Biszczy i Bukowinie – mówi Zbigniew Pyczko.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama