Decyzja w tej sprawie została sformalizowana w poniedziałek, 26 sierpnia. Burmistrz Szczebrzeszyna Piotr Matej podpisał wówczas umowę partnerską z Andriyem Schebelem, szefem ukraińskiego samorządu.
"Celem współpracy partnerskiej jest budowanie i urzeczywistnianie przyjaźni polsko-ukraińskiej oraz utrzymywanie stałych relacji, służących wymianie doświadczeń w pracy samorządowej" – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Szczebrzeszyn.
Poza delegacją z Mikołajewa do Szczebrzeszyna zawitała również reprezentacja zaprzyjaźnionej gminy Żwyrka, na czele z przewodniczącym rady Iwanem Koszlajem.
Goście ze Wschodu wzięli udział w dożynkach gminnych. Mieli również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Szczebrzeszyna. Byli m.in. w Muzeum Starych Zegarów, dawnej synagodze czy cerkwi. Nie mogli sobie oczywiście darować pamiątkowych zdjęć ze słynnym chrząszczem.


![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze