Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:10
Reklama

Sądowe centrum informatyczne w Zamościu

Sądowe centrum informatyczne w Zamościu zajmie się monitorowaniem i wspieraniem funkcjonowania Systemu Elektronicznych Ksiąg Wieczystych, Krajowego Rejestru Sądowego, Krajowego Rejestru Karnego, Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, Krajowego Rejestru Zadłużonych, a także innych usług cyfrowych w sądach. Jego powstanie zainicjował wiceminister dr Marcin Romanowski.
Sądowe centrum informatyczne w Zamościu
List intencyjny w sprawie powstania centrum zajmującego się utrzymaniem informatycznych systemów sądowych podpisali w Zamościu wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz Prezydent Andrzej Wnuk.

Na konferencji  zorganizowanej 23 sierpnia w budynku Sądu Okręgowego w Zamościu został podpisany List intencyjny w sprawie powstania centrum zajmującego się utrzymaniem informatycznych systemów sądowych. Podpisali go Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz Prezydent Andrzej Wnuk.  W spotkaniu udział wzięli  również gospodarz jurysdykcyjny Sądu Apelacyjnego Jerzy Daniluk, Wiceprezes SA w Lublinie, Jerzy Żurawicki, Prezes SO w Zamościu i  Michał Szczepański, Dyrektor Departamentu Informatyzacji i Rejestrów Sądowych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości, z uwagi na postępujący rozwój technologii informatycznych,  w przyszłym roku powstanie w Zamościu centrum utrzymania systemów sądowych. Zadanie będzie realizowane w 4 obszarach: utrzymanie aplikacji, utrzymanie infrastruktury, monitorowanie usług i zapewnienie bezpieczeństwa IT. Obsługiwane przez najlepszych fachowców centrum będzie w przyszłości "informatycznym sercem", bez którego nie można wyobrazić sobie nowoczesnego sądownictwa. 

 - Nowy ośrodek informatyczny służyć będzie całemu polskiemu sądownictwu, realizując zadania związane z utrzymaniem infrastruktury i systemów informatycznych w sądach. Ma też czuwać nad skutecznością i bezpieczeństwem usług cyfrowych dla obywateli, w tym przedsiębiorców – zapowiada wiceminister wiceminister Marcin Romanowski.

Celem systemu jest skonsolidowanie i lepsza koordynacja działań prowadzonych do tej pory w rozproszonych ośrodkach, według różnych standardów. Centrum, z siedzibą w Zamościu,  zostanie powołane w strukturze lubelskiego Sądu Apelacyjnego. Docelowo będzie odpowiedzialne za obsługę blisko miliona użytkowników systemów i rejestrów sądowych.

- Zamość stanie się siedzibą placówki o oddziaływaniu na skalę ogólnokrajową. Ten ośrodek to praca dla młodej i wykwalifikowanej kadry technicznej, zwiększenie zapotrzebowania na specjalistyczne usługi informatycznego, pobudzenie regionalnego rynku informatycznego, wykorzystanie potencjału lokalnego szkolnictwa akademickiego i zawodowego – dodaje wiceminister Romanowski.

Lokalizacja centrum informatycznego w Zamościu przysporzy korzyści oraz impulsów rozwojowych dla miasta i całego regionu. Nowy ośrodek będzie funkcjonował w dużej mierze dzięki pracy absolwentów i pracowników naukowych uczelni technicznych zlokalizowanych w regionie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama