Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 7 sierpnia 2022 17:53
Reklama

Terapia za Ukraińców

Dzicz, ciul, wypierdek, syf. Tak komentował na portalu społecznościowym działania Mirona Sycza, Piotra Tymy i innych Ukraińców 61 letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Usłyszał zarzut znieważenia ludności ukraińskiej. Sąd na wniosek prokuratury umorzył postępowanie karne wobec mężczyzny, bo w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Skierował go na terapię.
Terapia za Ukraińców
Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, ale nie zawsze pamiętał w jakich okolicznościach dokonywał wpisów.

Jesienią ub. roku policja zabezpieczyła należące do 61-latka urządzenia mobilne. Miało to związek z dochodzeniem w sprawie publicznego znieważenia grupy ludności narodowości ukraińskiej z powodu przynależności narodowej, które prowadziła Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ. Dochodzenie zostało wszczęte na skutek zawiadomienia Związku Ukraińców w Polsce.

Jak ustalono, że w latach 2014-2017 mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego w komentarzach na portalu społecznościowym nazywał Ukraińców m.in. śmieciami, banderowskim syfem i dziczą, byłego posła PO narodowości ukraińskiej Mirona Sycza – ciulem, a prezesa Związku Ukraińców w Polsce Piotra Tymę – wypierdkiem. Miał też publicznie pochwalać popełnienie przestępstwa poprzez dodanie do opublikowanej wypowiedzi jednego z użytkowników portalu komentarza o treści "Trzeba im tłumaczyć ręcznie!". Przy okazji dostało się też byłemu prezydentowi Polski Bronisławowi Komorowskiemu, który został nazwany burakiem.

Jego komentarze pojawiały się np. w kontekście filmu "Banderowcy w Kijowie", na którym widać osoby manifestujące w stolicy Ukrainy pod czerwono-czarnymi sztandarami (te barwy są symbolem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii – przyp. red.) albo w nawiązaniu do artykułów na portalach internetowych, w tym m.in. "Podlasie i Chełm powinny należeć do Ukrainy" czy "Lider Związku Ukraińców w Polsce promuje grupę podważającą polskość Przemyśla".

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PALACZ 14.08.2019 15:39
Papierosy z przemytu na Nowym Mieście w Zamościu po 10 zł to lepiej kupić o 2 złote droższe POLSKIE z prawdziwego POLSKIEGO tytoniu a nie wiadomo co napchane jest z tych z przemytu

kor 14.08.2019 14:17
parkowanie dzisiaj pod Kauflandem to horror, ponadto pałętajacy sie między samochodami i drogami handlarze papierosów i alkoholu, kto w końcu zrobi porzadek?

RODAK 13.08.2019 16:34
Terapia mózgu potrzebna naszym politykom .Czy oni to w różowych pampersach dorastali ? A dziennikarze są od pisania prawdy a nie bzdetów .Jasno wielu się wyraziło jacy są hahły .Jako czytelnik i były mieszkaniec zamojszczyzny wiele wiem i znam jak jest w tym temacie .

Anty Oun 13.08.2019 21:29
Nie oni myślą żę jak wciągną ukraine do uni to oddieli nas to od rosji. Ładują w dzicz zeby nas oddzielić od innej dziczy kosztem Polaków. Jak by Niemiec tak myslał to dalej by sie motał po miedzy II RP a Francją. Popatrzeć na polityke Uni to robią z nas Niemcy państwo satelickie. Dają tyle zeby trwać a sami na tym więcej zarabiają. To co Polsce z wejścia ukrainy do Uni ? Trzeba to trzymać jako państwo satelickie. I dlaczego polacy nie sprzeciwiaja się otwarciu rynków pracy a niemczech na ukraine ??? PARANOJA

???????????????????????????????????????? 11.08.2019 20:14
Czy ktoś z instytucji i służb państwowych czyta komentarze i analizuje je z rzeczywistym stanem i faktami ? Zapewne nie bo po co ,. Państwowa posada jest jak kiedyś [ czy się stoi czy się leży pensja się należy ] ... Kto zapewnia bezpieczeństwo obywateli Polski w województwie Lubelskim ? Zapewne nikt nic nie widzi problemu z Ukraińcami ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Bezrobotny 13.08.2019 21:01
Nie widzą bo nie chcą widzieć ci co są w biznesie i jednocześnie w polityce. Teraz ich byt zalezy od taniej siły roboczej z ukrainy. Myślisz ze z tego zrezygnuja i polaków będą zatrudniać dorobkiewicze? To sie zdziwisz. Nie ma nacjonalizmu gospodarczego jak w innych krajach. U nas by zatrudnili nawet małpy zeby tylko zarobić. Mam nadzieje żę jak Niemcy otworzą rynek pracy na ukraine to w Polsce ich sie mniej zrobi.

iolas 11.08.2019 17:57
jechałem przed chwila obok Kauflandu, przeciez te busy ukraińskie i auta osobowe parkuja tam dzień i noc, spanie, grilowanie, czy władza tego nie widzi, albo stworzyc pola kempingowe gdzie mozna rozstawic namiot, zaparkowwac samochód, gdzie stworzone sa odpowiednie warunki hig.sanitarne, a nie obsrywanie wszystkiego dookoła, dziwię sie że okoliczni mieszkańcy nie protestuja

On 13.08.2019 21:04
Teren prywatny to mają w d....pie . Zgłoś sie do kierownika regionalnego Niemieckiego marketu hahahha.

ja 09.08.2019 19:32
Kaaufland zarobiłby duże pieniądze za parking, pierwsza godzina bezpłatna a nastepne po 5 zł i po problemie , będa wolne mniejsca

on 13.08.2019 21:16
Skąd wiesz czy tym nie zajmuje sie synalek nacjonalisty ukraińskiego którego ojciec współpracował z SS. Nie ma tak prosto ze liczy sie kasa czy porządek. Czasami liczą sie układy jak to że mąż córki SBeka dostaje sie bez problemu do policji. Po nadto Kaaufland szykuje sie na wejście ukrainy do Uni a taki sklep jak Hrubieszów może być bazą przeładunkową na ukraine.

CZYTELNIK KT 09.08.2019 18:27
Ukraińcy nasz znów opanują !!! Gdzie nasze władze czytać nie umieją ??? Po co My płacimy podatki ??? Jak tak dalej będzie to co My znaczyć będziemy w Uni Europejskiej ???

On 13.08.2019 21:17
Nasze władze rejestrują ukraińcom auta na LHR-ach

Anty Oun 08.08.2019 21:56
Widze ktoś tu manipuluje wpisami bo kilka mich zniknęło Pojawili sie trole podszywający pod mój nick no i trole udający administratorów straszący prokuraturą . To jest polityka Kroniki Tygodnia ? Macie na celu promować Bandere w regionie ? Może ktoś sie z redakcji wypowie w temacie a nie chamskie cenzurowanie wpisów i podszywanie pod cudze nicki!!!

polak na budowie 08.08.2019 17:51
DO czego to doszło że My Polacy tyramy na czarno a chołota legalnie .Przykład A-Z Budowa z Lublina takie są fakty. Warto tym się zająć .

ON 08.08.2019 21:39
Warto ale co zrobisz jaka takie ciśnienie polityczne zeby synów banderowców wciągać na rynek a tym z MO, czy z WOP co niejednokrotnie na ścianie wschodniej walczyli z UPA zredukować do rangi bandytów. Zdziwiło mnie ostatnio jak człowiek co działa w Towarzystwie Regionalnym Hrubieszowskim przy wspólpracy z innymi komuchami opowiadali sie za powstaniem filmu jak to UPA i AK walczyło o niepodległość Polski. Paranoja ebana jakaś chyba tym bardziej ze AK tyle zrobiło w regionie co na Wołyniu razem z UPA hahaha

Kierowca 08.08.2019 08:33
JESTES W HRUBIESZOWIE UNIKAJ STACJI PALIW!CENY KOSMICZNE!

ON 08.08.2019 21:40
Ceny takie same na każdej hahaha zmowa cenowa jak kiedyś z cementem

Wiem 08.08.2019 08:07
To prawda to sie dzieje pod marketami w Hrubieszowie to iuz dramat!Pelno Ukraincow Papierosy Wodka itpOczywiscie bez polskiej akcyzyAni swobodnie przejscAni wysiasc z samochodu Polski tam to juz nie ma,Nasza wladza pozwala na wszystko!SZOK!

iol 07.08.2019 22:57
prosze spróbować znależć miejsce do parkowania pod Kauflandem w Hrubieszowie, wiekszość to parkingi na kilka godzi dla budów ukraińskich i aut osobowych, nie mozna swobodnnie przejśc bez nagabywania o kupno wódki lub papierosów, pomijam nagminne kradzieże drobnych przedmiotów, ale to juz sprawa kauflandu jak im to nie przeszkadza to niech kradna, zegarki zakładaja na reke, kosmetyki do kieszeni, nie mowiąc i zjadaniu na miejscy wielu produktów i słodyczy, rozpakowuja co sie da łacznie z masłem jogurtami, słowem prawie wszystko, brudnymi łapami grzebią w pieczywie, obrzydzenie bierze kupić bułki po ich grzebaniu, dziwi mnie tylko dlaczego obsługa nie reaguje, gdyby coś podobnego zdarzyło się Polakowi na ukrainie, wyniesli by go na butach

ON 08.08.2019 21:45
ie dzisiaj tam szukałem połowa parkingu ukraińcy zajmują już chyba na stałe. Dziwi mnie jedno jak jechałem na ukraine to widzą LHR odrazy zatrzymują najczesciej sie konczyło łapówką ale jak by nie było tego to oficjalny mandat. To moze Hrubieszowska drogówka by na tym zarabiała a nie męczyła mieszkańców za byle gófno jak nie manie pasów. Na swoich sobie premie wyrabiają czy na ukrainie nie byli i nie wiedzą jak to działa ? Pewnie z ukraińcami po ukraińsku porozmawiają i są z siebie dumnie ze im sie udało bo w ZSZ pała z języków obcych .

Redakcja Kroniki Tygodnia 06.08.2019 11:54
Informujemy osobę, która podszywa się pod moderatora Kroniki Tygodnia, że jeśli takie nieuprawnione wpisy będą się pojawiały w przyszłości, podejmiemy stosowne kroki.

Anty Oun 06.08.2019 23:44
To niech kronika podejmie kroki a nie jakiś ukrainiec siedzi i pro banderowskie wpisy robi i podszywa sie pod innych

Anty OUN 06.08.2019 07:57
Przepraszam za obraźliwe wpisy dot. Ukraińców.

Anty Oun 06.08.2019 23:42
Za mnie ukraińcu przepraszasz ? Obrazasz mnie tym podszywaniem sie a to już materiał dla prokuratury !!!

Anty OUN 06.08.2019 00:44
Pro Banderowski straszak widzę !!!!!!!! Czym jeszcze postraszycie ? Po za przygrywem co podaje sie za moderatora i zgłasza wszystkich na prokuraturę ?

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PolakTreść komentarza: no, szczególnie pedała, cośjakby u ciebieData dodania komentarza: 07.08.2022, 13:55Źródło komentarza: Podsumowanie tygodnia. Polacy kryzysu się nie boją i dramatyczne dane o pedofiliiAutor komentarza: MatkaTreść komentarza: Niech ten szpital doprowadzą do porządku. To skandal by na porodówce okna wypadały i jest pozaklejane taśmami,tak Taśmami! W zimie tam rodzić to jest tragedia,wieje z tych okien ,noworodki przez te kilka dni są w strasznych warunkach. Przebrać ciężko,bo marzną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W Tomaszowie w szpitalu to się czas zatrzymał!!!!Data dodania komentarza: 07.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Ciemne chmury nad szpitalemAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Duchownym znudziło się życie z bogiem na wiarę, z ręką na wiarę więc chcą spróbować życia z ręka na kroczu. Cudzym kroczuData dodania komentarza: 07.08.2022, 09:44Źródło komentarza: Podsumowanie tygodnia. Polacy kryzysu się nie boją i dramatyczne dane o pedofiliiAutor komentarza: kimTreść komentarza: https://thor4loveandthunderpelisplushd.tumblr.com/ https://ver-pelis-thor4loveandthunder.tumblr.com/ https://ver-pelisplus-thorloveandthunder.tumblr.com/Data dodania komentarza: 07.08.2022, 03:13Źródło komentarza: Zamość: Policjantka z Zamościa na podium wyścigu Orlen Tour de PologneAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:09Źródło komentarza: Werbkowice: Tragiczny wypadek. Motorowerzysta nie miał szans na przeżycieAutor komentarza: onlinemovieTreść komentarza: https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87367/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87366/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87365/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87364/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87363/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87362/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87361/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87360/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54603/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54602/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54601/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54600/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54599/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54598/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54597/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73696/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73695/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73694/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73693/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73692/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73691/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73696/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54596/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54595/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54594/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54593/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54592/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54591/ https://www.hihonor.com/fr/club/topicdetail/topicid-54590/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87358/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87357/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87356/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87355/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87354/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87353/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87352/ https://www.hihonor.com/tr/club/topicdetail/topicid-87350/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26051/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26050/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26052/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26053/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26054/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26055/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26056/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26057/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26058/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26059/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73690/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73689/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73688/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73687/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73686/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73685/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73684/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26041/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26042/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26043/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26044/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26045/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26046/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26047/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26048/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26049/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73676/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73677/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73678/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73679/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73680/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73681/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73682/ https://www.hihonor.com/latam/club/topicdetail/topicid-73683/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26030/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26039/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26038/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26037/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26036/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26035/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26034/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26033/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26032/ https://www.hihonor.com/es/club/topicdetail/topicid-26031/Data dodania komentarza: 07.08.2022, 03:06Źródło komentarza: Szczebrzeszyn: Język – to nas łączy. Dziś otwarcie Festiwalu Stolica Języka Polskiego [PROGRAM]
Reklama
Reklama