wtorek, 7 maja 2024 06:34

Cza(e)pki z głów przed Orką

Historyczny wynik pływaków Orki Zamość na Mistrzostwach Polski juniorów do lat 15. Podopieczni Zbigniewa Lewickiego wywalczyli aż 7 medali, a w klasyfikacji punktowej zajęli trzecie miejsce w gronie 144 klubów.

Przed zawodami trener naszych zawodników był ostrożnym optymistą, ale o szansach medalowych mówić nie chciał. Jak twierdził, wolał pozytywnie się zaskoczyć niż rozczarować. Jak się okazało, podopieczni nie zamierzali Zbigniewa Lewickiego wpędzać w stan przygnębienia i swoimi startami w najważniejszych tegorocznych zawodach potwierdzili przynależność do krajowej czołówki. A warto zauważyć, że w Oświęcimiu rywalizowało aż 452 pływaków i pływaczek ze 144 klubów.

– Nasz klub reprezentowali: Julia Bednarz, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Katarzyna Szuper, Zuzanna Sioma, Klaudia Wróblewska i Filip Łagoźny. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to naprawdę ogromny sukces. Zwyciężyli zawodnicy G8 Bielany Warszawa – 308 pkt., przed Piętnastką Bydgoszcz – 271 pkt. i Orką – 224 pkt. W pokonanym polu zostawiliśmy oczywiście 7 innych klubów z województwa lubelskiego. Co ważne, podstawą klasyfikacji punktowej są wyniki poszczególnych zawodników, którzy pływali w finałach A, czyli w najlepszej ósemce – wyjaśnia zadowolony Zbigniew Lewicki. – Nie ma więc mowy o przypadku.

Na dorobek medalowy Orki złożyły się zarówno świetne starty indywidualne jak też popisy sztafety. Dwukrotnie ze złotego medalu cieszyła się Julia Malinoś, która zwyciężyła na 50 m i 100 m stylem dowolnym. Srebrne medale wywalczyła natomiast Klaudia Malec na 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Sztafeta Orki w składzie Julia Bednarz, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Katarzyna Szuper stawała zaś na podium trzykrotnie, za każdym razem zdobywając medal z innego kruszcu.

Na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym złoto, na 4 x 100 m dowolnym srebro, a na 4 x 100 m stylem zmiennym brąz. W klasyfikacji medalowej Orka zajęła piąte miejsce.

Oprócz miejsc na podium zawodnicy Orki zajmowali też miejsca punktowane (4-8) w finałach A...