Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:18
Reklama

Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę

Związane z turystyką inwestycje trwają m.in. w gminie Nielisz. Prowadzone są m.in. roboty na drodze wojewódzkiej nr 837 z Sitańca do Nielisza. Odnowiona zostanie nawierzchnia drogi, powstaną także chodniki oraz ścieżka rowerowa. To także długo oczekiwana inwestycja.
Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę
Kulików. Tutaj miałaby powstać plaża. Na razie to tylko marzenia...

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 837 realizowana jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Wiadomo, że powstanie ponad 16 km asfaltu, ponad 10 km chodników oraz ponad 11,7 tzw. ciągów pieszo-rowerowych. Wartość całego zadania to aż ponad 144,4 mln zł, z czego prawie 142 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Wszystkie roboty zostaną wykonane pod koniec 2019 r.

– Ta inwestycja jest bardzo ważna. Po prostu będzie można po jej zakończeniu do naszego zalewu i całej gminy łatwiej dojechać – podkreśla Adam Wal, wójt gminy Nielisz. – Ale ważne są także inne działania. Bo my stawiamy na ekologię. Właśnie kończy się w gminie montaż 460 instalacji solarnych i 80 fotowoltaicznych. Kosztowało to w sumie ok. 6 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie z UE, 10 proc wyłożyli mieszkańcy, a 5 proc. samorząd. Takie inwestycje na pewno zauważą i docenią także turyści.

Niewykluczone, że ową odnowioną trasą nr 837 dotrzemy kiedyś także do innych atrakcji turystycznych Zamojszczyzny. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Zalew w Nieliszu jest piękny, magiczny i... nadal za mało wykorzystany.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nik 06.05.2019 06:43
Stawiacie na ekologię, a gdzie kanalizacja? Wszystkie zanieczyszczenia dostają się do zalewu, to mało ekologiczne

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama