Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 07:27
Reklama

Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę

Związane z turystyką inwestycje trwają m.in. w gminie Nielisz. Prowadzone są m.in. roboty na drodze wojewódzkiej nr 837 z Sitańca do Nielisza. Odnowiona zostanie nawierzchnia drogi, powstaną także chodniki oraz ścieżka rowerowa. To także długo oczekiwana inwestycja.
Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę
Kulików. Tutaj miałaby powstać plaża. Na razie to tylko marzenia...

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 837 realizowana jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Wiadomo, że powstanie ponad 16 km asfaltu, ponad 10 km chodników oraz ponad 11,7 tzw. ciągów pieszo-rowerowych. Wartość całego zadania to aż ponad 144,4 mln zł, z czego prawie 142 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Wszystkie roboty zostaną wykonane pod koniec 2019 r.

– Ta inwestycja jest bardzo ważna. Po prostu będzie można po jej zakończeniu do naszego zalewu i całej gminy łatwiej dojechać – podkreśla Adam Wal, wójt gminy Nielisz. – Ale ważne są także inne działania. Bo my stawiamy na ekologię. Właśnie kończy się w gminie montaż 460 instalacji solarnych i 80 fotowoltaicznych. Kosztowało to w sumie ok. 6 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie z UE, 10 proc wyłożyli mieszkańcy, a 5 proc. samorząd. Takie inwestycje na pewno zauważą i docenią także turyści.

Niewykluczone, że ową odnowioną trasą nr 837 dotrzemy kiedyś także do innych atrakcji turystycznych Zamojszczyzny. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Zalew w Nieliszu jest piękny, magiczny i... nadal za mało wykorzystany.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nik 06.05.2019 06:43
Stawiacie na ekologię, a gdzie kanalizacja? Wszystkie zanieczyszczenia dostają się do zalewu, to mało ekologiczne

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama