Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 00:57
Reklama

Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę

Związane z turystyką inwestycje trwają m.in. w gminie Nielisz. Prowadzone są m.in. roboty na drodze wojewódzkiej nr 837 z Sitańca do Nielisza. Odnowiona zostanie nawierzchnia drogi, powstaną także chodniki oraz ścieżka rowerowa. To także długo oczekiwana inwestycja.
Nielisz i Sułów chcą inwestować w turystykę
Kulików. Tutaj miałaby powstać plaża. Na razie to tylko marzenia...

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 837 realizowana jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Wiadomo, że powstanie ponad 16 km asfaltu, ponad 10 km chodników oraz ponad 11,7 tzw. ciągów pieszo-rowerowych. Wartość całego zadania to aż ponad 144,4 mln zł, z czego prawie 142 mln zł stanowi unijne dofinansowanie. Wszystkie roboty zostaną wykonane pod koniec 2019 r.

– Ta inwestycja jest bardzo ważna. Po prostu będzie można po jej zakończeniu do naszego zalewu i całej gminy łatwiej dojechać – podkreśla Adam Wal, wójt gminy Nielisz. – Ale ważne są także inne działania. Bo my stawiamy na ekologię. Właśnie kończy się w gminie montaż 460 instalacji solarnych i 80 fotowoltaicznych. Kosztowało to w sumie ok. 6 mln zł. 85 proc. tej kwoty to dofinansowanie z UE, 10 proc wyłożyli mieszkańcy, a 5 proc. samorząd. Takie inwestycje na pewno zauważą i docenią także turyści.

Niewykluczone, że ową odnowioną trasą nr 837 dotrzemy kiedyś także do innych atrakcji turystycznych Zamojszczyzny. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Zalew w Nieliszu jest piękny, magiczny i... nadal za mało wykorzystany.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nik 06.05.2019 06:43
Stawiacie na ekologię, a gdzie kanalizacja? Wszystkie zanieczyszczenia dostają się do zalewu, to mało ekologiczne

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama