Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:14
Reklama

Zamość – tu się inwestuje

Budowa i przebudowa dróg, obiektów sportowych, remont żłobka, poprawa kanalizacji. Po dwóch latach władze miasta nie zwalniają tempa i nadal zamierzają realizować założone cele.
Zamość – tu się inwestuje
Autor: mk

Trzeba przyznać, że obecne władze przywiązują dużą uwagę do poprawy miejskiej infrastruktury drogowej. Magistrat otrzymał niedawno prawie 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę obwodnicy zachodniej, odcinka od al. 1 maja do końca ul. Szczebrzeskiej. Całość prac ma kosztować 96 mln zł i potrwa kilka lat.

 – Wystosowaliśmy już zapytania do firm, które zajmują się menadżerstwem tego typu inwestycji. Chcemy, aby jeszcze w tym roku powstał projekt obwodnicy. Później rozpoczną się prace – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Jak zdradził nam jeden z inżynierów drogownictwa, mało kto zdaje sobie sprawę, że zachodnia obwodnica to w części popękane betonowe płyty położone... na piachu. To wszystko polane dwukrotnie asfaltem. Część jezdni została wykonana nieprawidłowo jeszcze w czasach poprzedniego systemu. Drogę próbowano zdemontować, aby móc zbudować ponownie. Okazało się, że podniesienie płyt nie jest takie proste. W latach 70. sprowadzono na pomoc górników. Im także nie udało się pozbyć płyt. W wyniku detonacji płyty jedynie popękały, więc je tak pozostawiono. Z czasem pogłębiające się koleiny podlano dla wyrównania drugą warstwą asfaltu. A to wszystko, jak nietrudno się domyślić, niezbyt dobrze wróży na przyszłość. 

Poza tym zachodnia obwodnica nie posiada odpowiedniej infrastruktury. Ta przebudowana ma mieć ronda zamiast skrzyżowań, zaplanowano również m.in. kanalizację, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie LED.  

Jednak najważniejszą inwestycją w tegorocznym budżecie jest utworzenie strefy aktywności gospodarczej (za 26 mln zł), która ma działać w ramach podstrefy ekonomicznej.

 

Więcej na temat tegorocznych inwestycji w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gość #1 29.01.2017 22:19
Co to za inwestycja co przynosi znikome dochody?

pol 26.01.2017 20:29
no i madrze, zamiast skrzyzowań ronda, hrubieszowska obwodnica tez ma ronda ale na trasach mniej ruchliwych do Kryłowa, Mienian , natomiast na ruchliwej dojazdówce do granicy tradycyjne skrzyzowania i coraz jest bum.........

Zmc 26.01.2017 14:04
Co z remontem i modernizacja stadionu ?

Dami 26.01.2017 14:02
Szkoda, że te drogi i tak za jakieś czas znów się rozpadną

xxx 26.01.2017 08:11
szkoda, że nikt nie zajmuje się Nowym Miastem; kamienice na ryneczku straszą, a rudery przy Lwowskiej grożące zawaleniem przerażają

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Co za patologia. Prokurator cymbał,ksiądz idiota.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:50Źródło komentarza: Wysyłał do mężatki obrzydliwe wiadomości. Prokuratura odpuszcza księdzu Andrzejowi DębskiemuAutor komentarza: ltmTreść komentarza: Dokładnie. Ale tego nie da się zrobić, bo to nie jest żadna obwodnica tylko część drogi ekspresowej. Zjazdy nie mogą być częściej niż co 10 km... A pani Miziuk nie ma pojęcia o czym mówi. Jadąc z Listopadowej na Kościuszki obwodnicy będę szukać. Może do UM niech zaczną dojeżdżać obwodnicąData dodania komentarza: 12.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: KrzyśTreść komentarza: Największą przemianę przejdzie Rynek, który będzie wyłączony z ruchu. Zniknie rondo, a cały plac stanie się strefą rozrywki, rekreacji, relaksu dla wszystkich tomaszowian i turystów. Do chwili obecnej na tomaszowskim rynku jedynym miejscem dla turystów było MUZEUM. Obchody 400-lecia Tomaszowa minęły i nasze władze postanowiły zlikwidować MUZEUM ze strefy rozrywki, rekreacji, relaksu. Po prawie 40-latach MUZEUM zostało zmuszone do opuszczenia swojej dotychczasowej lokalizacji. Co zniknie jeszcze z centrum miasta.Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:48Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: LTMTreść komentarza: Ty LZA... .. Nie wiesz że Zamość nie leży na Roztoczu??Data dodania komentarza: 12.08.2022, 18:42Źródło komentarza: Tomaszów Lubelski: Zbudowali obwodnicę. Kierowcy nie potrafią z niej korzystaćAutor komentarza: Specjaliści co przejadą się na WęgryTreść komentarza: W sumie mam większe pojęcie o broni niż opłacany starszy szeregowy za 4 tyś mieś, co uczy sie zasady działania zamka w hałbicoarmacie, czy zasad balistyki,Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:35Źródło komentarza: Gmina Hrubieszów: Za 2 lata będzie podziemne centrumAutor komentarza: Różo KrzyżowiecTreść komentarza: O masz. Polka a czemu Netugorie , Fatima a nie Lourdes? Jak ktoś wierzy w cuda to go w domu nawiedzi .Data dodania komentarza: 12.08.2022, 17:26Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama