Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 11:00
Reklama

Biłgoraj: Naukowe sukcesy uczniów ZSBiO

Marzec to miesiąc dobrych wiadomości w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, bo przyniósł wieści o sukcesach uczniów w konkursach i olimpiadach.
Biłgoraj: Naukowe sukcesy uczniów ZSBiO

Licealista z ZSBiO Michał Klimek, zdobył tytuł laureata konkursu „Złoty indeks” Politechniki Krakowskiej i po pomyślnie zdanej maturze będzie mógł rozpocząć studia na wybranych kierunkach tej uczelni.

Ten sam uczeń, wspólnie z kolegą z klasy Rafałem Bednarzem został finalistą „Powszechnego Internetowego Konkursu dla Uczniów Szkół Średnich” - unikatowego w skali kraju przedsięwzięcia, skierowanego przede wszystkim do uczniów z miejscowości odległych od dużych ośrodków, mającego z jednej strony pomóc w przygotowaniu do matury, a z drugiej zachęcić do studiowania kierunków ścisłych.

Dwaj inni maturzyści z Budowlanki Tomasz Maciocha i Michał Klimek awansowali do finału „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”. Pierwszy z nich specjalizuje się w fizyce, a drugi w matematyce. Jeśli zdobędą tytuły laureatów, zostaną przyjęci na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Jakub Koszarny, jest finalistą konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama