Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 12:41
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Słowem malowane - recytatorski konkurs w LO im. ONZ (WYNIKI, ZDJĘCIA)

26 uczniów ostatnich klas podstawówek i gimnazjów walczyło o nagrody i wyróżnienia w VI edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Słowem malowane", który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju.
Biłgoraj: Słowem malowane - recytatorski konkurs w LO im. ONZ (WYNIKI, ZDJĘCIA)

Autor: Fot. LO im. ONZ Biłgoraj

Młodzi recytatorzy prezentowali teksty z literatury XX i XXI wieku. Ich sceniczne występy oceniała komisja, w której zasiedli: Halina Ewa Olszewska, Dorota Mach i Sławomir Niemiec.

Członkowie jury uznali, że pierwsza nagroda należy się Aleksandrze Sędziak z Gimnazjum w Turobinie, której opiekunką była Iwona Snopek. Drugie miejsce zajęły wspólnie Julia Skiba z Gimnazjum w Turobinie oraz Julia Małek z SP w Bukowej (op. Barbara Pszczoła).

Laureatami trzeciego miejsca zostali: Krystian Bednarz z SP w Hedwiżynie (opiekun Marta Szuper) i Dawid Leń z SP w Korytkowie Dużym (op. Iwona Stawarska) oraz Joanna Pacyk z SP w Gromadzie (op. Anna Lisiczka).

Na liście wyróżnionych znalazły się: Wiktoria Gil Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju (op. Zofia Okoń), Gabriela Ćwikła i Eliza Czyż z SP w Szyszkowie (op. Teresa Leniart), Aleksandra Czutkowska z Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju (op. Dorota Dorosz), Klaudia Dargiel z tej samej szkoły (op. Barbara Łagód).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe kupione dzięki pomocy m. in. Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Konkurs przygotowały polonistki: Dorota Dorosz, Anna Furmanek i Barbara Łagód.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama