Stefania Wójcik, jak czytamy w zaproszeniu na wystawę, przez niektórych nazywana „spadkobierczynią kolorystów”. A to dlatego, że jej obrazy emanują bogactwem barw. Ich głównym tematem jest natura: pejzaże i kwiaty. Tworzy w wielu technikach: olejnej, akwareli, pasteli i batiku.
Stefania Wójcik jest absolwentką Liceum Plastyczne o profilu konserwacja zabytków. Ukończyła też studia na UMCS w Lublinie. Od 30 lat pracuje w szkole jako nauczyciel plastyki. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoją wiedzą zdobytą na warsztatach w Domu Służebnym Polskiej Sztuki w Nadrzeczu, współpracowała też z Janowskim Ośrodkiem Kultury. Ponadto prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana, m.in. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Kuratora, Statuetką na Festiwalu Twórczości. Zdobyła wyróżnienie w Biennale
w Zamościu w 2016 r. oraz nagrodę w Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Plastyków w Rzeszowie w 2017 r.

![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze