Zamość: Jest pierwszy mandat za spalanie śmieci

  • 30.12.2019, 06:45
  • ak
Zamość: Jest pierwszy mandat za spalanie śmieci Fot. pixabay.com
500 złotych musi zapłacić mieszkaniec Zamościa, który w swoim domowym piecu palił nie to, co powinien. To efekt kontroli przeprowadzonej przez strażników miejskich.

Mundurowi od początku sezonu grzewczego zaglądają do domów jednorodzinnych w Zamościu. Sprawdzają czym mieszkańcy miasta palą w swoich piecach. Podczas niektórych kontroli pobierane są próbki popiołu, które później trafiają do badań. Wyniki jednego z takich testów wykazały, że pewien zamościanin palił w domu odpadami po farbach i lakierach. Efekt? Mandat w wysokości 500 złotych nałożony przez Straż Miejską.

CZYTAJ TAKŻE: STRAŻNICY MIEJSCY SCHODZĄ DO KOTŁOWNI

Czym zamościanie palą w piecach? Poniżej film nagrany na jednym z osiedli w mieście i nadesłany do redakcji przez naszego czytelnika.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bądź eko, zamieszkaj w lesie i jedz tylko szyszki.
Bądź eko, zamieszkaj w lesie i jedz tylko szyszki. 03.01.2020, 09:51
Na filmie widać dym ze świeżo zasypanego węglem pieca.
Ale co mogą wiedzieć ludzie całe życie mieszkający w bloku i myślący że ich mieszkania ogrzewane są energią z kosmosu...
Lu
Lu 31.12.2019, 13:27
Tylko 500??? To są śmiechy, taką kara to tylko mobilizuje i zachęca do spalania papy dachowej,smoły i asfaltu. Kara najniższa musi wynosić przynajmniej 7000 zł, wtedy może coś drgnie o będą uważali czym palić.
Chris Wurth
Chris Wurth 31.12.2019, 09:05
Chcecie zobaczyc dym jak z kominow Titanica przyjedzcie w dni swiateczne do Belzca opodal Zamoscia. Tam vis a vis dawnego obozu zaglady jest pewna znana"ekologiczna" firma ktora dymi i truje mocniej niz sam oboz w czasach kiedy dzialal
Leszek Jabłoński
Leszek Jabłoński 30.12.2019, 22:32
Gdybyscie mieli wlasny rozum to wiedzielibyscie co tak naprawdę sie dzieje a wy ślepo wierzycie we wszystko co wam powiedzą lub napiszą a prawda jest calkowicie inna i wkasnie dlatego to wszystko sie dzieje no wierzycie w klamstwa a prawdy nie widzicie u tak jest w calej Polsce i całym świecie wszedzie wmawiają to co im odpowiada aby jak naj więcej zgarnąć dla siebie. My jako ludzie jestesmy jedynie pionkami w grze wyrzej postawionych osób które dyktują nam co mamy robić ten cały smog to ściema chcą poprosu zarobic na tym co wprowadzają jako eko a w rzeczywistości to noema nic wspólnego z eko bo jest wykonane z materiału naturalnego a po przeróbkach chemicznych szkodzi jeszcze bardziej wiec gdzie to eko
Paranoja
Paranoja 30.12.2019, 18:58
'palił w domu odpadami po farbach i lakierach'???!!! Oszołomy protestują przeciwko ekologicznej spalarni a mają gdzieś że trują nas codziennie sąsiedzi! O smogu od dawna mówiono. Dlaczego nikt z tym nic nie robił???
Somsiad
Somsiad 30.12.2019, 18:43
NA SZWEDZKIEJ KOŁO PANA RADNEGO PALA CZYM POPADNIE... PRZY OKAZJI Niech mandaty wystawia tym co na ulicy parkuja po obu stronach nie ma jak przejechać a mają swoje podworka
Eeh
Eeh 30.12.2019, 17:25
Na osiedlu Majdan codziennie wybierają papieża, niekiedy wybór nie wychodzi i leci czarny dym...
Alfa
Alfa 30.12.2019, 14:28
To i tak sukces bo Zamojski Inspektorat Środowiska nie na pieniędzy (czytaj chęci) do zbadania popiołu z zakładu produkcyjnego, który pali odpadami poprodukcyjnymi czego efektem jest czarny, dławiący dym wydobywający się z ociekającego czarną mazią komina. Wszystko to fikcja .... a może znajomi królika...
Xxx
Xxx 30.12.2019, 12:47
Na dobrą sprawę to co najmniej w co drugi dom to 500+ mandatu a gdzie są te niby drony co miały latać i sprawdzać kominy
Oś św Piątka
Oś św Piątka 30.12.2019, 10:24
Zapraszam na oś św Piątka wieczorem bez maski strach wyjść palone jest chyba wszystko gdzie jest straż miejska siedzi na d
Xxx
Xxx 30.12.2019, 12:45
Przecież tam elita mieszka hehe
Lukspy
Lukspy 30.12.2019, 07:59
Wystarczy spojrzeć na kolor dymu który się wydobywa z komina i wiadomo że jakieś butelki wylądowały w piecu.
Polak
Polak 30.12.2019, 13:48
Albo opony samochodowe
Z
Z 30.12.2019, 08:51
Kolor dymu zależy od wielu czynników, a głownie od jakości węgla i sposobu jego spalania.
Żygający pisem i disco polo
Żygający pisem i disco polo 30.12.2019, 07:13
Zamojska straż miejska to ma refleks, pomijam ich pobłażliwość dla parkujących tam gdzie nie wolno (50 pouczeń zamiast respektowania prawa i walenie mandatu za wykroczenie) wieczorami przy granicznej i okolicach widać czym ludzie pałą, oddychać nie można, świeżo zamontowane czujniki powietrza pokazują jakie jest u nas zanieczyszczenie. A tu qźwa wielki sukces bandy nierobów; PIERWSZY MANDAT!!! Zlikwidować SM bo żadnego pożytku z nich nie ma!!!
Bydlę
Bydlę 30.12.2019, 23:36
Nie straż miejska do likwidacji tylko jej dowódca
Ewa
Ewa 30.12.2019, 22:18
Blisko jest ul. Tartaczna .Proszę również na nia częściej zaglądać. Dym az.czarny leci.z niektórych kominów.
Kup sobie smecte
Kup sobie smecte 30.12.2019, 14:56
Odezwał się pracownik miesiąca. Jak Ci nie pasuje to zmień miejscowość. Bo przez takich jak Ty zamość ma opinie ludzi tylko narzekajacych. A Ty pewnie jesteś tym strażnikiem obywatelskim co jak ktoś zaparkował 1 cm w lewo to Ci nie pasuje. Każdemu dokoła mandaty byś wlepiał. Pewnie sam się starałeś do SM ale liga nie ta.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.12.2019, 18:01
Nie jeden centymetr ćwoku że straży tylko np: na pasach, na Żeromskiego gdzie mogą wjechać i tym bardziej parkować tylko mieszkańcy mający kartę parkingową, na Starówce gdzie od kilku miesięcy można parkować tylko w miejscach wyznaczonych (obszar zamieszkania) a ludzie parkują gdzie się da (ostatnio gość poszedł do fryzjera na kolegackiej a auto zaparkował na zakazie i blokował przejazd białym bmw) i dużo jeszcze by wymieniać a oni nie robią z tym nic, ewentualnie jak ktoś zgłosi im to upomnienie dadzą.
Gif
Gif 30.12.2019, 23:38
Z rozkazu ich generała

Pozostałe