Rówieśniczki odrodzonej Polski: Genowefa Organista i Janina Dąbrowska

  • 17.04.2018, 16:00
  • roh
Rówieśniczki odrodzonej Polski: Genowefa Organista i Janina Dąbrowska
Genowefa Organista z Kolonii Czartowiec (gm. Tyszowce) i Janina Dąbrowska z Nabroża (gm. Łaszczów) skończyły sto lat.

Genowefa Organista z domu Nowosad na świat przyszła 29 marca 1918 roku w Siemnicach, koło Rachań. Przed wojną pokochała Franciszka Organistę z Pukarzowa. Pobrali się. Zamieszkali w Pukarzowie. To było zgodne małżeństwo, a jego owocem było 6 dzieci: Zofia (już nie żyje), Kazimierz, Krystyna, Edward, Maria i Anna. Rodzina szczęśliwie przeżyła wojnę, trudne lata powojenne. Po śmieci męża w 1985 roku, pani Genowefa przeprowadziła się do swojego syna Edwarda i synowej Marii w kolonii Czartowiec.

 – Babcia doczekała się 21 wnuków, 38 prawnuków oraz 11 praprawnucząt – mówi jej wnuczka Anna Organista, która na co dzień opiekuje się babcią.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe