Emerytura albo praca

  • 18.04.2018, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Emerytura albo praca
W pierwszym kwartale br. do biłgorajskiego oddziału ZUS trafiło o ponad połowę więcej wniosków o emerytury niż przed rokiem. Nie oznacza to, że każdy z nowych emerytów rezygnuje od razu z pracy.

Przypomnijmy, że rząd PiS zdecydował się na obniżenie wieku emerytalnego. Od października ub. roku kobiety mogą przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni po ukończeniu 65 roku życia. – Dlatego pod koniec ub. roku przyjęliśmy rekordową liczbę wniosków o emerytury – informuje regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim Małgorzata Korba.

Ale to nie koniec. W pierwszych trzech miesiącach br. biłgorajski oddział ZUS przyjął ok. 2,2 tys. wniosków o emerytury, czyli o 58 proc. więcej niż w porównywalnym okresie ub. roku. Większość osób (78 proc. wszystkich, którzy złożyli wniosek), chce skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego. Wśród nowych emerytów w regionie nadal nieznacznie przeważają kobiety.

Jak zauważa Małgorzata Korba, w ostatnich miesiącach wzrósł odsetek osób aktywnych zawodowo, które decydują się na emeryturę. 

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wanda
wanda 13.05.2018, 21:29
dla mnie już za późno, ale sporo się dowiedziałam na http://pracowniczeplanykapital… i namawiam wnuczkę na ppk żeby nie biedowała jak ja

Pozostałe