Biłgoraj: Piotr Łaba laureatem XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów

  • 28.03.2018, 07:00
  • ak
Biłgoraj: Piotr Łaba laureatem XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów Fot. LO im. ONZ Biłgoraj
To ogromny sukces ucznia Gimnazjum Powiatowego przy LO im. ONZ w Biłgoraju. Nie dość, że zakwalifikował się do ścisłego finału XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, to jeszcze zdobył w niej tytuł laureata. Dzięki temu już teraz drugoklasista jest zwolniony z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

O sukcesach Piotra Łaby pisaliśmy kilkakrotnie, bo ma ich sporo na koncie. Najnowszy to zdobycie tytułu laureata XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Uczeń gimnazjum przy LO im. ONZ zakwalifikował się do finału jako jeden ze 127 młodych matematyków z całej Polski.

Tytuł laureata I stopnia otrzymało zaledwie 10 uczniów, II stopnia – 24 i III stopnia – 37, w sumie tylko 71. Piotrek jest laureatem II stopnia, a to oznacza, że należy do grona 34 najlepszych młodych matematyków w kraju.

Dzięki temu nie tylko nie musi pisać egzaminu gimnazjalnego z części matematyczno-przyrodniczej, a i tak ma 100 procent punktów, to jeszcze weźmie udział w tygodniowym Obozie Naukowym Olimpiady Matematycznej Juniorów, który odbędzie się w czerwcu w Szczyrku.

Ten młody zdolny człowiek w swojej szkole pracuje z nauczycielami matematyki Dorotą Kutryn i Andrzejem Zawiślakiem.

CZYTAJ TAKŻE: GIMNAZJALISTA WŚRÓD LICEALISTÓW. PIOTR ŁABA Z SUKCESAMI W OLIMPIADZIE

CZYTAJ TAKŻE: PIOTR ŁABA MISTRZEM MATEMATYKI. OTRZYMAŁ STYPENDIUM

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe