Wyjątkowa, świąteczna Kronika Tygodnia do kupienia już we wtorek

  • 26.03.2018, 20:06 (aktualizacja 03.04.2018, 10:03)
  • Kronika Tygodnia
Wyjątkowa, świąteczna Kronika Tygodnia do kupienia już we wtorek
To wydanie jest inne, niż pozostałe, bo świąteczne. W najnowszym numerze Kroniki Tygodnia, który będzie do kupienia od wtorku 27 marca, znajdziecie specjalnie przygotowane na Wielkanoc tematy. O czym tym razem możecie poczytać?

>>>> Pewnie nie wiedzieliście, że we wrześniu 1939 r. Eugeniusz Bodo, gwiazda przedwojennych filmów i musicali w drodze do Lwowa zatrzymał się w cukierni "Adria" w Hrubieszowie.

>>>> Stanisław Łyp z Zamościa był fryzjerem. Ten zawód niewykluczone, że uratował mu życie, gdy trafił do niemieckiego obozu koncentracyjnego Sachsenhausen.

>>>> Wiele pieśni przepadło. Na szczęście niektóre zostały zebrane i skodyfikowane w staropolskich śpiewnikach. O czym śpiewano w dawnej Rzeczpospolitej?

>>>> Lewica ma swojego Millera – Leszka, a fani disco polo swojego – Marcina. Zamość ma Stefana, ale pisanego przez jedno "l".

>>>> Dzieje Zamojszczyzny kryją jeszcze wiele zagadek. Na odkrycie czeka np. partyzanckie archiwum zakopane w... słoikach.

>>>> Dla Henryki Gancarz pisanki to nie tylko pasja... Były w jej długim życiu chwile, które właśnie pisanki pozwoliły przetrwać.

Nie brakuje w tym numerze również informacji z ostatnich dni.

>>>> Podczas pokazów chemicznych w I LO w Zamościu doszło do nieszczęśliwego wypadku. Poparzeniu uległa jedna z uczennic. 

>>>> Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy, informując, że właśnie próbuje ze sobą skończyć. Czterdziestoletni mieszkaniec gminy Susiec przeżył, bo interweniowali policjanci.

>>>> Na Facebooku głosy możemy liczyć w tysiącach, setki ich oddano również w sondzie na naszym portalu. Która dziewczyna trafi na okładkę "Kroniki Tygodnia"?

>>>> W zeszłym roku samorządy zajmowały się dekomunizacją ulic, teraz przyszła pora na obiekty mogące propagować komunizm. W powiecie biłgorajskim urzędnicy wojewody lubelskiego doliczyli się 7 takich pomników i tablic.

Te i wiele innych tematów znajdziecie w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

Kronika Tygodnia

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe