Zosin: Przemytnik stracił samochód. Wiózł nim kontrabandę

  • 21.03.2018, 08:00
  • ak
Zosin: Przemytnik stracił samochód. Wiózł nim kontrabandę Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Warte ponad 63 tys. zł. papierosy z Ukrainy nie trafią na rynek. Ukrainiec, który próbował je przemycić do Polski, stracił nie tylko nielegalny towar, ale też samochód przerobiony na skrytkę na kontrabandę.

61-letni obywatel Ukrainy wjechał na przejście graniczne w Zosinie w ostatnią sobotę (17 marca). Podróżował citroenem xsara na polskich numerach rejestracyjnych. Oficjalnie zgłosił, że wiezie papierosy w ilości zgodnej z obowiązującymi normami.

Funkcjonariusze celni nie uwierzyli i poddali auto szczegółowej rewizji. Kontrabandę znaleźli w przerobionych progach, podłużnicach, podłodze oraz zbiorniku paliwa. Ze skrytek wydobyli aż 4883 paczki papierosów. Wartość rynkowa ujawnionej kontrabandy wyniosła około 63,5 tys. zł.

Cudzoziemiec przyznał się do próby przemytu. Oświadczył, że samochód z papierosami miał dostarczyć do Polski i pozostawić na jednej ze stacji benzynowych w Chełmie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lubas
lubas 22.03.2018, 05:07
Widać że ukrańcy nie chcą rabotać u lachów tylko kontrabandą się zajmować .Po co *** za miske ryż jak można tysiące zagarnąć szybko

Pozostałe