Biłgoraj: Naukowe sukcesy uczniów ZSBiO

  • 09.03.2018, 13:42 (aktualizacja 09.03.2018, 13:48)
  • ak
Biłgoraj: Naukowe sukcesy uczniów ZSBiO Fot. ZSBiO Biłgoraj
W dwóch prestiżowych konkursach startowali z sukcesami uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Mają dzięki temu szanse na indeksy wyższych uczelni.

Tomasz Maciocha oraz Arkadiusz Pyczko brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O diamentowy indeks AGH". Pierwszy z uczniów specjalizuje się w fizyce, a drugi w geografii z elementami geologii. Obaj awansowali do finału, który odbędzie się w przyszłą soboetę (17 marca) na krakowskiej uczelni. Opiekunowie tych uczniów to Teresa Kość i Dariusz Pyzio.

Z kolei Tomasz Budzyński zakwalifikował się do centralnego etapu ogólnopolskiego konkursu "O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej". Młody człowiek rywalizował z uczniami szkół z całej Polski w dziedzinie matematyki.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe