Hrebenne: Fałszywe pieczątki w paszporcie Ukraińca

  • 01.03.2018, 12:30
  • ak
Hrebenne: Fałszywe pieczątki w paszporcie Ukraińca Fot. NOSG
Jakoś do Polski wjechał. Mieszkał tutaj dwa lata, ale przy wyjeździe pojawiły się problemy. Bo obywatel Ukrainy, który granicę przekraczał w Hrebennem miał w swoim paszporcie podrabiane pieczątki polskiej, litewskiej, czeskiej oraz rumuńskiej kontroli granicznej.

Cudzoziemiec stawił się przejściu w środę (28 lutego). W czasie odprawy funkcjonariusz straży granicznej dostrzegł nieprawidłowości w dokumentach, które przedstawił Ukrainiec. Okazało się, że w autentycznym paszporcie mężczyzny znajdowały się fałszywe odbitki stempli polskiej, litewskiej, czeskiej oraz rumuńskiej kontroli granicznej. 

Po co mu te fałszywki? – Obywatel Ukrainy, który na terytorium Polski przebywał od dwóch lat, chciał w ten sposób zalegalizować swój przedłużony pobyt – wyjaśnia Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec został zatrzymany i usłyszał zarzuty posługiwania się przerobionym dokumentem. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. 

W zeszłym roku funkcjonariusze NOSG podczas kontroli granicznych odkryli prawie 1200 fałszerstw różnych dokumentów. Najczęściej  dotyczyło to "oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszportów, wiz, dowodów rejestracyjnych i polis ubezpieczeniowych pojazdów oraz zezwoleń na pobyt oraz praw jazdy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krakus
Krakus 01.03.2018, 21:26
Nie wiem gdzie oszuści wyrabiają pieczątki. W Warszawie, Gdańsku i Krakowie zawsze sprawdzają urzędowe zamówienia. Nasz urząd kupił pieczątki na https://www.e-pieczatki24.pl i wymagali zamówienia z urzędowego maila na urzędowym zamówieniu.

Pozostałe