Zamość: specjaliści debatowali o sterylizacji medycznej (NASZ PATRONAT)

  • 28.02.2018, 10:15 (aktualizacja 28.02.2018, 10:48)
  • bw
Zamość: specjaliści debatowali o sterylizacji medycznej (NASZ PATRONAT) Enigma
W poniedziałek, 26 lutego w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu im. Jana Pawła w Zamościu miała miejsce konferencja medyczna pt. ''Nowe wyzwania w procesach dekontaminacji medycznej a potrzeba kształcenia zawodowego - aspekty praktyczne'' dotycząca metod sterylizacji medycznej. Na spotkanie przybyło niemal 80 specjalistów z całego regionu.

Spotkanie lekarzy, techników medycznych i zaproszonych gości rozpoczęło się w poniedziałek o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej szpitala papieskiego. Po powitaniu gości rozpoczęto część wykładową. Z prelekcjami wystąpili specjaliści z dziedziny sterylizacji medycznej: dr Weronika Oleszczak Momot, mgr Renata Moskwa i mgr Beata Zakrzewska. Podczas konferencji przedstawiciele firmy Medilab zaprezentowali materiały niezbędne do wykonywania prawidłowych procesów sterylizacji medycznej, czyli dezynfekcji i utrzymania czystości wyrobów medycznych. Przedstawione zostały również aspekty prawne, a także  charakterystyka zawodu technik sterylizacji medycznej oferowanego jako darmowy roczny kierunek przez Centrum Szkól Akademickich. 

Na konferencję, oprócz niemal 80 specjalistów z całego regionu przybyli przedstawiciele urzędu miasta Zamość, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Szpitala Jana Pawła II w Zamościu. 

Drugiego dnia spotkania, we wtorek 27 lutego uczestnicy wzięli udział w praktycznych warsztatach dotyczących metod sterylizacji, które odbyły się  w Centrum Szkół Akademickich Student w Zamościu. 

''Kronika Tygodnia'' objęła wydarzenie swoim patronatem.

bw

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe