Tomaszów Lubelski: Potyczka o tytuł Mistrza Ortografii w bibliotece. Kto wygrał? (WYNIKI, ZDJĘCIA)

  • 23.02.2018, 07:00
  • ak
Tomaszów Lubelski: Potyczka o tytuł Mistrza Ortografii w bibliotece. Kto… Fot. MBP Tomaszów Lubelski
Dokładnie 84 osoby, młodzież i dorośli, stawili czoła zawiłościom polskiej pisowni podczas dyktanda o tytuł Tomaszowskiego Mistrza Ortografii. Konkurs z okazji Dnia Języka Ojczystego zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim.

To była już czwarta edycja konkursu w MBP. Podobnie jak poprzednie stała się okazją nie tylko do sprawdzenia znajomości zasad polskiej pisowni, ale również dobrej zabawy dla wszystkich uczestników.

W dyktandzie rywalizowali młodzi ludzie z tomaszowskich szkół, a poza konkursem swoich sił spróbowali w nim również dorośli, m.in. burmistrz Wojciech Żukowski, dyrektor biblioteki Małgorzata Jabłońska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Jarosław Korzeń, dyrektor SP nr 1 Witold Pitura, kierownik Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno-Wychowawczego Joanna Przednowek.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Bucior, uczennica SP nr 2. Druga była Magda Natyna z Zespołu Szkół nr 2, a trzecie miejsce przypadło Martynie Lipian, uczennicy Zespołu Szkół nr 1.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

ak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe