Gm. Lubycza Królewska: Ukraińcy wieźli 130 kilogramów bursztynu wartego 260 tys. zł!

  • 19.02.2018, 11:51 (aktualizacja 19.02.2018, 12:25)
  • ak
Gm. Lubycza Królewska: Ukraińcy wieźli 130 kilogramów bursztynu wartego 260 tys. zł! Fot. NOSG
Skąd Ukraińcy wzięli taką ilość jantaru? Jak zdołali go przemycić przez granicę? Odpowiedzi na te pytania, póki co, nie znamy. Wiadomo, że pogranicznicy znaleźli w samochodzie cudzoziemców worki, w których łącznie było aż 130 kilogramów bursztynu. Wartość towaru oszacowano na ok. 260 tys. zł.

Obywatele Ukrainy podróżowali oplem insignia, którego strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli w sobotę (17 lutego) w Potokach (gm. Lubycza Królewska). Mundurowi przeszukali samochód i znaleźli w nim worki z bursztynem. 

– Podróżujący pojazdem dwaj obywatele Ukrainy, nie posiadali na przewożony towar żadnych dokumentów. Mężczyźni wraz z samochodem, trafili na teren Placówki SG w Hrebennem. Tam funkcjonariusze w ich pojeździe zabezpieczyli ponad 130 kg bursztynu o szacunkowej wartości ponad 260 tys. zł.  Obu mężczyzn przesłuchano w charakterze świadka oraz zwolniono – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe