Gm. Zamość: Oto szachowi mistrzowie

  • 14.02.2018, 07:00
  • ak
Gm. Zamość: Oto szachowi mistrzowie Fot. UG Zamość
Szachowe mistrzostwa gminy Zamość odbyły się w sobotę (10 lutego) w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem. Zawody były podsumowaniem szachowych warsztatów organizowanych w placówce w czasie zimowych ferii.

Młodzi szachiści rywalizowali o miejsca na podium w kilku kategoriach wiekowych.

W grupie dziewczynek z klas I-III szkół podstawowych wygrała Milena Kawka z Zamościa przed Amelią Buczak z Sitańca. W gronie ich rówieśników pierwsze miejsce zajął Wojciech Wojciechowski z Płoskiego, a kolejne Szymon Skorupski z Zamościa i Bartosz Ożóg z Sitańca oraz Krystian Kiszka z Ruszowa.

W kategorii dziewcząt z klas IV-VII kolejność była następująca: Kinga Szpinda – Wólka Wieprzecka, Iga Uchymiak – Sitaniec, Emilia Szewczuk – Wysokie, a w grupie chłopców: Igor Osmoliński – Kalinowice, Karol Prochowicz – MDK Zamość, Jan Radzik – Wierzchowiny, Maciej Krzyżak – Zamość, Aleksander Styczyński – Zamość, Miłosz Duda – Szopinek, Wiktor Kiełbiński – SP 6 Zamość.

Wśród gimnazjalistek wygrała Katarzyna Jabłońska z MDK Zamość, przed Jessicą Buczak z Sitańca. Najlepszym graczem w tej kategorii okazał się Dominik Pańko, reprezentant UKS Lider Zamość, a za nim znalazł się Mateusz Janowski z MDK Zamość. W kategorii mężczyzn mistrzowski tytuł zdobył Stanisław Dziuba – Kalinowice, a drugi był Paweł Chmiel – MDK Zamość.
Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe dyplomy a za miejsca I-III medale.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe