Zosin: Wpadka przemytnika. Stracił kontrabandę na granicy

  • 08.02.2018, 07:03
  • ak
Zosin: Wpadka przemytnika. Stracił kontrabandę na granicy Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Miał sporo towaru i mógł go sprzedać z dużym zyskiem, ale nic z tego, bo ponad 2,7 tys. paczek papierosów skonfiskowali celnicy z przejścia granicznego w Zosinie.

Z kontrabandą jechał w poniedziałek (5 lutego) do Polski 38-letni Ukrainiec. Podróżował oplem na polskich numerach rejestracyjnych. Podczas odprawy zadeklarował, że wiezie wyroby tytoniowe, ale w ilości zgodnej z normami. Celnicy mu jednak nie uwierzyli i poddali auto szczegółowej kontroli.

W rewizji auta funkcjonariusze stwierdzili, że w zbiorniku paliwa oraz progach i podłodze auta ukryto „trefne” papierosy. Kierowca nie przyznał się do własności towaru. Twierdził, że samochód pożyczył „…od Saszy, którego nazwiska nie pamięta i nie wiedział, że są w nim papierosy…”.

Wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to ponad 35 tys. zł. Przystosowany do przemytu pojazd został zajęty jako dowód w sprawie.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe