Biłgorajskie: Pedofil oskarżony

  • 23.01.2018, 13:30
  • Leszek Wójtowicz
Biłgorajskie: Pedofil oskarżony Fot. pixabay.com
Nawet na 15 lat mogą się zamknąć bramy więzienia za 32-letnim mieszkańcem powiatu biłgorajskiego, którego śledczy oskarżyli o doprowadzenie 7-latki do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz wykonywania takich czynności. Oskarżony dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Do bulwersującego zdarzenia doszło w połowie sierpnia ub. roku w jednej z miejscowości powiatu biłgorajskiego. Sprawca wciągnął 7-letnią dziewczynkę do mieszkania, a następnie zaczął się do niej dobierać, m.in. całował, dotykał piersi i narządów płciowych dziecka. Gdy próbował się rozebrać, pokrzywdzonej udało się uciec.

Powiadomiona o zdarzeniu policja zatrzymała sprawcę, którym okazał się 32-letni Rafał M. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie – pod zarzutem doprowadzenia osoby małoletniej poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej – został tymczasowo aresztowany. Za kratkami przebywa do tej pory.

Rafał M. był już wcześniej karany, m.in. za kradzieże i uszkodzenie ciała, ale też za czyny lubieżne w stosunku do innego dziecka. Za popełnienie tego ostatniego przestępstwa odsiedział za kratkami 3 lata. Na wolność wyszedł we wrześniu 2015 r. Teraz będzie mógł powędrować za kratki nawet na 15 lat, bo ostatniego przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy. – Z uwagi na dobro pokrzywdzonej dziewczynki i jej rodziny na pewno wystąpimy do sądu z wnioskiem o wyłączenie jawności rozpraw – zapowiada Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która we wtorek (16 stycznia) skierowała do Sądu Rejonowego w Biłgoraju akt oskarżenia.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ba
ba 25.01.2018, 23:08
ale daun
Kamil
Kamil 23.01.2018, 15:08
Co z prawem jazdy posła Olszówki? Prokuratura rok bada...
WY
WY 23.01.2018, 14:24
jeszcze sprawę prawo jazdy posła Olszówki trzeba zakończyć droga prokuraturo z Zamościa!

Pozostałe