Miączyn: Zuzia Buczek nagrodzona w ogólnopolskim konkursie

  • 03.01.2018, 17:42 (aktualizacja 04.01.2018, 08:47)
  • ak
Miączyn: Zuzia Buczek nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Fot. Szkoła Podstawowa w Miączynie
Jak zilustrować wiersz "Pięciopsiaczki" Wandy Chotomskiej? Odpowiedź na to pytanie na pewno zna Zuzia Buczek z przedszkola w Miączynie. Bo zdobyła nagrodę w konkursie na ilustracje do utworów poetki.

Krajowy Konkurs Plastyczny "Słowem malowane. Ilustracja do wiersza Wandy Chotomskiej" odbył się w Lidzbarku Warmińskim. Zgłoszono do niego aż 1144 prace z całej Polski. Jury oceniało te dzieła w kilku kategoriach wiekowych. W grupie przedszkolaków uznanie członków komisji konkursowej wzbudziła ilustracja do wiersza "Pięciopsiaczki", którą pod kierunkiem Ewy Lachowskiej przygotowała 5-letnia Zuzia Buczek.

Warto też dodać, że w tej samej kategorii jurorzy nagrodzili obrazek namalowany przez 6-letnią Maję Krystosiak z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe