Ani głosu na "nie". Krynice mają budżet na 2018 rok

  • 29.12.2017, 14:15
  • ak
Ani głosu na "nie". Krynice mają budżet na 2018 rok Fot. pixabay.com
Wszyscy radni Krynic poparli przedstawiony im projekt budżetu gminy na rok 2016. Sesja budżetowa odbyła się wczoraj (czwartek, 28 grudnia).

Dochody gminy mają w ciągu najbliższego roku wynieść prawie 13 milionów 470 tysięcy zł, zaś wydatki zaplanowano na poziomie ponad 15 milionów 340 tysięcy. Samorząd zamierza sporo inwestować.

Jednym z najważniejszych i najbardziej kosztowanych zadań w 2018 roku będzie zakup i montaż kolektorów słonecznych. Rada zapisała na ten cel w budżecie 996 tysięcy złotych, bo ok. 695 tys. gmina otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Dzięki temu uda się kupić i zamontować ponad 80 solarów.

Kolejna poważna inwestycja to budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Krynicach. Gmina ma już dokumentację  i pozwolenie na budowę, a w przyszłorocznym budżecie zarezerwowano 500 tys. zł. Samorząd chce też wystarać się o dotację z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Gmina planuje również zrealizować w przyszłym roku drugi etap rozbudowy sieci wodociągowej w Dąbrowie oraz kanalizacji w Krynicach i wodociągu w Źwiartowie. Wszystko to pochłonie w sumie blisko 1 mln zł z budżetu. Zadania też są dofinansowywane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Dzięki wsparciu z budżetu państwa w 2018 roku samorząd przebuduje również fragment drogi w Zaborecznie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
On
On 30.12.2017, 19:20
Przecież Gmina jeszcze nie posiada pozwolenia na budowę to po co publikować takie kłamstwa?

Pozostałe