Dołhobyczów: Ukrainiec jechał z podrobionymi dokumentami

  • 28.12.2017, 14:21
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainiec jechał z podrobionymi dokumentami Fot. NOSG
Samochód był niby sprawny, bo jechał. Ale zaświadczenie o badaniach technicznych pojazdu zostało sfałszowane. Dlatego funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali Ukraińca, który przyjechał na przejście w Dołhobyczowie.

Mężczyzna chciał wrócić do swojego kraju w poświąteczną środę (27 grudnia). W czasie kontroli granicznej funkcjonariusz SG dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach i postanowił wnikliwie zbadać dowód rejestracyjny pojazdu. Okazało się, że w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, została podrobiona data ważności badań technicznych, pieczęć oraz podpis diagnosty, zaś sam samochód nie przechodził tam badań technicznych.

20-letni Ukrainiec został zatrzymany, a w sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które przekazano do dalszego prowadzenia policji.

– Funkcjonariusze z NOSG w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku już ponad 1100 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy – wylicza Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe