Hrubieszów: Alfred Przybysz laureatem Jesieni Plastycznej w HDK

  • 14.12.2017, 07:18
  • ak
Hrubieszów: Alfred Przybysz laureatem Jesieni Plastycznej w HDK Fot. pixabay.com
Zestaw grafik autorstwa Alfreda Przybysza został uznany za najlepszy podczas tegorocznej edycji "Jesieni Plastycznej" w Hrubieszowskim Domu Kultury.

W tegorocznej edycji konkursu jury oceniło blisko 80 prac zgłoszonych przez 20 artystów. Alfred Przybysz został nagrodzony za "świetne posługiwanie się kreską, zróżnicowanie szarości i czerni, uzyskanie nastroju oraz przestrzeni i głębi". Komisję zachwyciły jego grafiki: "Uroki Roztocza - Susiec", "Krajobraz Roztocza", "Drewniany młyn w Suścu" i "Wśród lip przydrożnych.

Jurorzy zdecydowali ponadto, że nagrodę burmistrza Hrubieszowa otrzyma Rozalia Cios z Hrubieszowa za "wyszukaną gamę kolorystyczną i delikatną materię roztoczańskiego pejzażu" w obrazie olejnym "Szumy". Nagroda starosty została podzielona między dwie autorki: Valerię Jasińską z Lublina za obraz "Ludzie i manekiny" i Annę Świcę z Biłgoraja za "Bramę Pałacu w Narolu".

Renata Szuryga ze Świdnika za akwarelę "Jesiennie II" i Katarzyna Kamińska z Lublina za obraz "Młyn Susiec" zostały laureatkami nagrody wójta gminy Hrubieszów. Zaś nagrody dyrektora HDK trafiły do Heleny Piekarz z Hrubieszowa za obraz "Hrubieszów zimą" i Marii Rowdo z Wrocławia za "Łąkę pod lasem". 

Na wyróżnienia, według jurorów, zasłużyły Claudia Metto z Lublina za "Odbicie w wodzie", Zdzisława Tracz-Mardofel z Wilkowa za "Ptaki" i Jolanta Mróz z Mołodiatycz za "Stado w Alpach".

Konkursowe propozycje w tym roku oceniali artysta plastyk Dariusz Piekut, dyrektor HDK Emilia Feliksiak, instruktorka Magdalena Bień i komisarz pokonkursowej wystawy Andrzej Marut.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe