Bezpłatne badania mammograficzne w Tomaszowie Lubelskim i Ulhówku

  • 27.11.2017, 07:03 (aktualizacja 27.11.2017, 07:10)
  • ak
Bezpłatne badania mammograficzne w Tomaszowie Lubelskim i Ulhówku Fot. freeimages.com
Mniej niż połowa Polek, które są uprawnione do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych korzysta z takiej możliwości. Ten wynik koniecznie należałoby poprawić, bo wcześnie wykryty rak piersi daje ogromne szanse na zwycięską walkę z chorobą. Stan swojego zdrowia za kilka dni będą mogły za darmo sprawdzić mieszkanki Tomaszowa Lubelskiego i Ulhówka.

Mammobusy dotrą do tych miejscowości na początku przyszłego tygodnia. W Tomaszowie Lubelskim (Centrum Zdrowia na ul. Królewskiej) badania prowadzone będą w poniedziałek i wtorek (4-5 grudnia), a w Ulhówku 4 grudnia przy UG na ul.Kościelnej.

Aby mammografię wykonać, nie trzeba mieć skierowania, ale należy się wcześniej zarejestrować tel. 58 666 24 44.

Badania finansowane przez NFZ mogą bezpłatnie wykonać panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe