Gm. Telatyn: Seniorzy zabawili się w Nowosiółkach (ZDJĘCIA)

  • 18.11.2017, 08:06
  • ak
Gm. Telatyn: Seniorzy zabawili się w Nowosiółkach (ZDJĘCIA) Fot. Organizatorzy
Prawie 70 seniorów z całej gminy Telatyn zjechało niedawno do Nowosiółek, gdzie zorganizowano Gminny Dzień Seniora. Wszyscy bawili się znakomicie.

Spotkanie zorganizowała wójt Elżbieta Stąsiek-Witkowska oraz aktywnie działające gminne Koła Gospodyń Wiejskich. Okazją był m.in. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzony – 1 października, Europejski Dzień Seniora – 20 października i Ogólnopolski Dzień Seniora – 20 listopada. 

Z okazji Dnia Seniora w gminie Telatyn przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, przygotowana przez Janinę Tucką, Izabelę Kozak oraz Annę Bednarczuk. Odbyły się też prelekcje. O bezpieczeństwie i zagrożeniach, jakie czyhają na osoby starsze mówiła policjantka st. asp. Urszula Świderek. Wykład "Jak leczyć i zapobiegać chorobom kręgosłupa, biodra, kolana i stopy u dzieci i dorosłych" wygłosił prof. dr hab. nauk medycznych Tomasz Karski z Lublina.

Po części oficjalnej spotkania rozpoczęła się zabawa. Seniorzy otrzymali specjalny tort, a także gadżety od pani wójt. Poczęstunek przygotowały panie z KGW. były też konkursy z nagrodami, wspólne śpiewy i tańce.

ak

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe