Kronika Tygodnia liderem w Internecie wśród lokalnych tygodników

  • 14.11.2017, 11:06
  • wd
Kronika Tygodnia liderem w Internecie wśród lokalnych tygodników
W październiku "Kronika Tygodnia" po raz kolejny zdeklasowała konkurencję – takie dane podaje międzynarodowa firma SimilarWeb. Według statystyk internauci najczęściej odwiedzają portal "Kroniki Tygodnia", dużo rzadziej polegają zaś na informacjach publikowanych przez inne lokalne pisma. Naszym czytelnikom – dziękujemy!

Według danych statystycznych przygotowanych przez SimilarWeb w październiku "Kronika Tygodnia" była zdecydowanym faworytem wśród internetowych portali gazet na Zamojszczyźnie. W zestawieniu szczegółowych informacji na temat ruchu na portalach strona www.kronikatygodnia.pl odnotowała aż 429 190 wizyt! Informacje przygotowane przez dziennikarzy "Kroniki Tygodnia" przeczytało więc blisko pół miliona internautów! To o ponad 150 tys. więcej niż wynik jaki osiągnął "Tygodnik Zamojski" i ponad 200 tys. więcej niż "Kurier Zamojski" (dane pochodzą z portalu SimilarWeb.com). Co więcej, nadal zwiększamy przewagę nad konkurencją.

Z danych międzynarodowego branżowego portalu SimilarWeb wynika, że "Kronika Tygodnia" może pochwalić się wzrostem popularności w rankingu branżowym, swoją pozycję wzmacnia także w skali kraju. SimilarWeb nie pozostawia również wątpliwości co do znakomitego wyniku w rankingu światowym, który z całą pewnością zawdzięczamy rzetelnej pracy i naszym Czytelnikom.

Szczegółowe dane znajdziecie na stronie SIMILARWEB.COM

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jurek
Jurek 20.11.2017, 12:10
SimilarWeb to mało wiarygodne źródło informacji, polecam Google Analitycs
fan tygodnika
fan tygodnika 17.11.2017, 08:21
Rzetelność kroniki - kolejny raz zdeklasowaliśmy konkurencję, a Tygodnik od maja nad wami :)
^ ^
^ ^ 16.11.2017, 17:03
Ilość lajków macie mniejszą niż inni. Nakład mniejszy niż inni. Redakcję mniej liczną niż inni. Publikujecie mnie niż inne regionalne strony.

I nagle macie oglądalność jak HBO w czasie premiery GoT. Szacun, ranking godny TVP.
Bot
Bot 16.11.2017, 14:38
1. SimilarWeb - firma zajmująca się badaniem rynku. Siedziba NY. Badaniem, nie statystykami.
2. Czy ktokolwiek z Panów redaktorów zadał sobie trud by zapoznać się ze schematem badania/gromadzenia danych przez tą firmę (wtyczki, dane udostępnione, aplikacje)? Jak widać nie.
3. Czy Panowie odróżniają statystyki Google/FB od badania/szacowania?
4. Czy robili Panowe jakiekolwiek testy określające realność danych tej firmy? Nie? W sieci podano: „zawsze należy pamiętać, że są to tylko dane szacunkowe, które w wielu przypadkach (tak jak w moim teście) znacznie odbiegają do rzeczywistości.” - błędy na poziomie 50% w porównaniu do statystyk.
5. Czy szanowna redakcja umie odpowiedzieć na pytanie, jak można monitorować w Internecie ruch pomiędzy punktem A, a punktem B przez firmę z NY? Tak technicznie, jak oni mogą wiedzieć, że Kowalski z Zamościa zapukał do serwera we Francji [czyli do Kroniki]?

Poproszę o odpowiedź.

PS.
Gratuluję wiedzy oraz rzetelności.
Tomasz Krywionek
Tomasz Krywionek 15.11.2017, 12:31
Bardzo nieładne zachowanie Kroniki Tygodnia. Przytoczę co napisaliście "www.kronikatygodnia.pl odnotowała aż 429 190 wizyt! Informacje przygotowane przez dziennikarzy "Kroniki Tygodnia" przeczytało więc blisko pół miliona internautów!” Przeciętny gimnazjalista, podzieli 429 190 przez 31 dni i wyjdzie mu niemal 14 000 internautów dziennie! Naprawdę? 14 000 internautów dziennie wchodzi na waszą stronę? :)
Takiego wyniku pozazdrościłyby największe ogólnopolskie serwisy internetowe a co dopiero lokalny portal na ścianie wschodniej. Nie będę prosił o sprostowanie, niech sami internauci i potencjalni reklamodawcy ocenią wiarygodność artykułu i czemu on ma służyć?
Redakcja Kroniki Tygodnia
Redakcja Kroniki Tygodnia 16.11.2017, 11:37
Nie oszukaliśmy naszych Czytelników, nie wymyśliliśmy żadnych danych, ale powołaliśmy się na oficjalne źródło, z którego korzystać może każdy. Jakkolwiek nie dzielić by liczby wizyt przez liczbę dni w miesiącu, wynik Kroniki Tygodnia będzie zdecydowanie lepszy, niż portalu, który Pan reprezentuje.
Tomasz Krywionek
Tomasz Krywionek 16.11.2017, 13:28
Nie odróżnia pan panie Pyrkosz ilości wizyt od ilości internautów to raz. Dwa, podaje pan gówno źródło które nijak ma się do rzeczywistości. Trzy, świadczy to conajmniej o Pana niewiedzy, bo czy celowo ma wprowadzać w błąd? Nie wiem
Piotr Pyrkosz
Piotr Pyrkosz 17.11.2017, 14:53
Panie Krywionek!
Doceniam Pańską troskę o „Kronikę Tygodnia”, jednocześnie ciesząc się, że jest Pan jednym z wielu tysięcy naszych Czytelników. Pragnę też Pana uspokoić – nasz tygodnik jak również cała Grupa Wydawnicza Słowo mają się naprawdę dobrze. Naprawdę proszę się o nas nie obawiać! Jak Pan trafnie zauważył, od 26 lat istniejemy i działamy z powodzeniem na rynku medialnym.
W redakcji zatrudniamy profesjonalnych dziennikarzy, autorów licznych książek i publikacji, którzy do swojej pracy podchodzą z prawdziwą pasją. Proszę mi uwierzyć, że takie gatunki jak reportaż czy felieton znakomicie się czytają. Trzeba tylko mieć ludzi, którzy potrafią je napisać.
Przytoczyliśmy na stronie www.kronikatygodnia.pl prawdziwe dane przytoczone przez międzynarodową firmę SimilarWeb. Ma Pan całkowite prawo się z nimi nie zgodzić, ale proszę nikogo nie obrażać i nie podejrzewać o złe intencje, bo może się okazać, że „przeciętny gimnazjalista” potrafi nie tylko dobrze dzielić, ale wie też, jak napisać „co najmniej”.
Kończąc ten wątek, jako młodszemu „po fachu” koledze zdradzę Panu pewną dziennikarską tajemnicę.
Dobrą robotę, którą wykonują dziennikarze, nie mierzy się w „lajkach” na FB, ale w ludzkiej wdzięczności, za to, że miało się odwagę poruszyć i opisać sprawy ludzi. Ludzi, którzy bardzo często konta na FB nigdy nie mieli, nie mają ani nigdy mieć nie będą.
Pozdrawiam,
Piotr Pyrkosz
Real
Real 17.11.2017, 15:52
Jak nie mają konta na FB, a pewnie i Internetu nie mają, to jak ich zliczyła firma SimilarWeb? Z satelity, lunetą? Bo kogoś zliczyć musiała by tyle wyszło. Jak to jest?

PS. Istnienie od 26 lat, przy takim nakładzie... ja bym się zastanowił czy się takim "rozwojem" chwalić. Drzewa szybciej rosną niż nakład Kroniki.
Tomasz Krywionek
Tomasz Krywionek 17.11.2017, 15:25
Panie Pyrkosz, udaje pan, że pani nie rozumie, czy rzeczywiście pan nierozumie, że nawet w tym swoim artykuliku sami sobie zaprzeczacie? Proszę może przeczytać go ponownie, przeanalizować i jest szansa, że Pan zrozumie o co chodzi. Bo nawet internauci czy osoby "po fachu" z którymi się kontaktowałem po przeanalizowali potrafią go roznieść w pył.
Maria
Maria 15.11.2017, 00:48
naprawdę zabawne

Pozostałe