Zamość: Ich fotograficzne wizje. Wernisaż wystawy w Hotelu Arte (ZDJĘCIA)

  • 12.11.2017, 06:10 (aktualizacja 12.11.2017, 06:13)
  • ak
Zamość: Ich fotograficzne wizje. Wernisaż wystawy w Hotelu Arte (ZDJĘCIA) Fot. Agnieszka Jakubowska
Swoimi pracami fotograficy podjęli próbę pokazania różnych sposobów postrzegania ulotności zjawisk i tego, co z zasady ugruntowane, nazwane i uporządkowane, a także uchwycenia przemijalności w wymiarze materialnym a przede wszystkim duchowym oraz dotknięcia rzeczy „złudnie racjonalnych”, „namacalnych” a także logicznie niezrozumiałych czy niekompletnych. W piątek (10 listopada) w Hotelu Arte na Starym Mieście w Zamościu otwarta została zatytułowana "Wizje". Znalazły się na niej prace członków Zamojskiej Grupy Fotograficznej.

Temat ekspozycji pasjonaci fotografii ujęli i pokazali pryzmat własnych doświadczeń i różnorodną wrażliwość, dotykając delikatnych materii, będących zapomnianymi, niechcianymi czy kontrowersyjnymi.

Wyzwanie podjęli i wystawę przygotowali: 
Agnieszka Bekier
Mirosław Chmiel
Elżbieta Gnyp
Agnieszka Jakubowska
Tomasz Kłębek
Ewa Marszalec
Witold Miąsik
Stanisław Orłowski
Alina Ostasz
Waldemar Siatka
Barbara Siewień – Wszoła
Waldemar Suszyna
Mirosław Teterycz

ZGF GT- grupa ludzi, których połączyły dwie rzeczy: zainteresowanie fotografią oraz mieszkanie w tak pięknym mieście jakim jest Zamość. Grupa skupia ludzi różnych profesji, w różnym wieku. ZGF GT jest kontynuatorką działań "Zamojskiej Grupy Fotografików", powstałej w 1976 roku przy Wojewódzkim Domu Kultury w Zamościu. Grupa działa w ramach stowarzyszenia "Kultura dla Zamościa" i jest członkiem zbiorowym Fotoklubu RP Stowarzyszenia Twórców.

Patronat medialny nad wernisażem objęła m.in. redakcja Kroniki Tygodnia.

ak

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe