Świętujemy 11 listopada. Uroczystości w całym regionie

  • 10.11.2017, 08:00
  • red.
Świętujemy 11 listopada. Uroczystości w całym regionie Fot. Anna Szewc
Jak co roku mieszkańcy Zamojszczyzny będą świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Będą msze święte w intencji Ojczyzny, manifestacje patriotyczne, wystawy i koncerty. Ale też biegi uliczne i rajdy.

W Zamościu obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się już w czwartek (9 listopada) wieczorem, kiedy na elewacji ratusza pojawiła się specjalna iluminacja, przedstawiająca herb miasta ze św. Tomaszem Apostołem, a także biało-czerwoną flagą.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Dzisiaj o godz. 9 na Rynku Wielki odbędzie się happening. Młodzież zamojskich szkół ułoży ogromną flagę.

Zasadnicze uroczystości zaplanowano na sobotę. Rozpoczną się o godz. 9.15 Zamojskim Marszem Niepodległości, który przejdzie ulicami miasta. O godz. 10 w Katedrze odprawiona zostanie msza św. w intencji ojczyzny. O godz. 11.15 na Rynku Wielkim rozpocznie się  manifestacja patriotyczna.

Obchodom będzie towarzyszyć wiele wydarzeń, m.in. biegi uliczne (10 listopada), Nocny Rajd (10/11 listopada), wystawa w Arsenale (11 listopada), koncerty ("W żołnierskiej pieśni" – ZDK, 11 listopada, godz. 17 oraz "Bóg – Honor – Ojczyzna", klub Batalionowy, 12 listopada, godz. 17). 

A co dziać się będzie w innym miejscowościach naszego regionu, np. w Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim? Wszystkie szczegóły w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe