Dołhobyczów: Ukrainiec jechał do Polski z bursztynem wartym 50 tys. zł

  • 06.11.2017, 08:27 (aktualizacja 06.11.2017, 11:36)
  • ak
Dołhobyczów: Ukrainiec jechał do Polski z bursztynem wartym 50 tys. zł Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Cały transport bursztynu wartego ok. 50 tys. zł stracił 32-letni obywatel Ukrainy, który ten towar usiłował wwieźć nielegalnie do Polski przez przejście graniczne w Dołhobyczowie.

Cudzoziemiec przekraczał granicę w czwartek 2 listopada. Jechał samochodem kia na polskich tablicach rejestracyjnych. Hrubieszowscy celnicy pracujący tego dnia na przejściu w Dołhobyczowie postanowili dokładnie skontrolować auto.

Samochód został prześwietlony urządzeniem RTG i wtedy wyszło na jaw, że podróżny coś w nim schował. Z różnych skrytek funkcjonariusze celni wydobyli ponad 10 kilogramów nieobrobionego bursztynu. jego wartość rynkową oszacowali na 50 tys. zł.

32-letni Ukrainiec przyznał się do próby przemytu.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe