Hrubieszów: Będzie kwesta na cmentarzu

  • 29.10.2017, 14:00
  • ak
Hrubieszów: Będzie kwesta na cmentarzu UM Hrubieszów/Archiwum
Kilkudziesięciu wolontariuszy już jest, potrzebni są kolejni. Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarnych w Hrubieszowie przygotowuje się do kwesty, która 1 listopada potrwa od godz. 9 do 15.

Puszki do datek będą w Hrubieszowie zbierać głównie młodzi ludzie z Zespołu Szkół nr 2 i Zespołu Szkół Miejskich nr 2, ich nauczyciele oraz pracownicy miejskiej biblioteki.

Będzie to już trzynasta kwesta na hrubieszowskim cmentarzu. Za pieniądze, zebrane w latach 2005 - 2016 udało się odrestaurować 28 nagrobków, grobowców i krzyży o znacznych walorach artystycznych i historycznych.

A wszystko to dlatego, że do puszek przez te lata trafiło dokładnie 104 tysiące 681 złotych i 48 groszy. Kolejne 13 tysięcy to w sumie trzy dotacje, które komitet pozyskał od Lubelskiego Konserwatora Zabytków.

Kwesta przeprowadzona w 2016 roku była rekordowa. Do puszek wolontariuszy trafiło 10 tysięcy 175 złotych, z czego połowa została przekazana na uratowanie prawie 160-letniego pomnika Rodziny Waszczuków.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe