Zamość inwestuje!

  • 25.10.2017, 08:00
  • mk
Zamość inwestuje! mk
Poziom inwestycji samorządowych w kraju od kilku lat jest niższy od oczekiwanego. Zamość nie poddał się tendencji spadkowej. W ogólnopolskim rankingu inwestycyjnym pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota" z 24 miejsca (w 2016 r.) awansował na 17.

W zestawieniu przygotowanym na potrzeby rankingu brano pod uwagę średnie wydatki inwestycyjne samorządów z ostatnich trzech lat w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Bazowano na danych budżetowych z lat 2014-2016. 

Średnie wydatki inwestycyjne Zamościa na jednego mieszkańca wynoszą 1014.55 zł. 

W ostatnich latach miasto prowadziło szereg inwestycji, m.in. budowę i przebudowę dróg, ścieżek rowerowych i chodników, inwestycje związane z kanalizacją, budownictwem mieszkaniowym, inwestycje w sport. 

 – Należy podkreślić, że tak dobry wynik w inwestycjach osiągnęliśmy przy spadku zadłużenia miasta z 78 do 72 mln zł. Nie sztuka bowiem napędzać inwestycje samym długiem – zaznacza prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu "Kroniki Tygodnia".

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 zamoscianin
zamoscianin 26.10.2017, 20:28
najgorszy prezydent miasta w historii Zamościa a nie długo będzie samowola ławkowa

Pozostałe