Dar serca i krwi. Wikariusz z Mircza dawcą komórek macierzystych

  • 24.10.2017, 06:00
  • Mariusz Parol
Dar serca i krwi. Wikariusz z Mircza dawcą komórek macierzystych
Ksiadz Paweł Czerwonka z Mircza został dawcą komórek macierzystych pomocnych w walce z nowotworami krwi.

Pobrane od duchownego z Mircza komórki wszczepione zostaną 56-letniemu obywatelowi USA. Jeżeli przeszczep przyjmie się, ks. Paweł Czerwonka za kilka lat chciałby się spotkać z mężczyzną, któremu prawdopodobnie pomoże wrócić do zdrowia. Duchowny z Mircza zapewnia że badania i pobranie komórek macierzystych nie jest bolesne. Krążą  na ten temat mity. A te pogłoski maja niewiele wspólnego z prawdą - przekonuje ks. Paweł Czerwonka.

Dlaczego wikariusz z Mircza zdecydował się zostać dawcą komórek macierzystych, przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe