Zamość: Komórkomania w ZSP nr 2. Przybyło dawców

  • 21.10.2017, 08:00 (aktualizacja 21.10.2017, 08:39)
  • ak
Zamość: Komórkomania w ZSP nr 2. Przybyło dawców ZSP nr 2 Zamość
Kolejni młodzi zamościanie dołączyli do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. Taki jest efekt akcji Komórkomania, którą Fundacja DKMS przeprowadziła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu.

Akcja rejestracji dawców została przeprowadzona w zeszłym tygodniu. Poprzedziły ją prelekcje w poszczególnych klasach. Mówiono wówczas o zasadach rejestracji, a także korzyściach z tego płynących dla osób, które chorują na nowotwory krwi.

Ostatecznie w ZSP nr 2 na rejestrację w bazie dawców Fundacji DKMS zdecydowało się 10 uczniów szkoły. Możliwe, że niebawem w ich ślady pójdą kolejni.

CZYTAJ TAKŻE: KOMÓRKOMANIA W III LO W ZAMOŚCIU

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe