Obsza: Strażacy z OSP będą lepiej wyposażeni

  • 12.10.2017, 07:00 (aktualizacja 12.10.2017, 07:04)
  • ak
Obsza: Strażacy z OSP będą lepiej wyposażeni pixabay.com
Część pieniędzy pochodzi z Unii Europejskiej, reszta z budżetu gminy Obsza. Dzięki temu strażacy z miejscowej jednostki OSP będą mieli nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Przetarg na zakup pojazdy został rozstrzygnięty, dobiega końca jego doposażanie i w najbliższych dniach wóz pojawi się w Obszy. Będzie to średni samochód ratowniczo-gaśniczy iveco ze zbiornikiem na wodę o pojemności 3,5 tysiąca litrów.

Dotychczas jednostka OSP w Obszy korzystała ze średniego stara i ciężkiego jelcza. Nowy samochód ma kosztować ponad 725 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy to udział własny gminy, a reszta będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe