Zamość: 200 nowych miejsc pracy!

  • 11.10.2017, 11:00
  • mk
Zamość: 200 nowych miejsc pracy! mk. Ul. Strefowa w Zamościu
Rośnie zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Zamościu. Duża firma meblarska kupiła dwie działki w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zamierza uruchomić tu zakład produkcyjno-magazynowy. Jest szansa na pracę dla 200 osób! W przyszłym roku na terenie podstrefy przy ul. Strefowej powstaną kolejne zakłady.

Biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednich latach był średnio jeden inwestor rocznie, a w ciągu ostatnich trzech lat mamy około 3 inwestorów rocznie, to jest trzykrotny wzrost – podkreśla prezydent Zamościa Andrzej Wnuk

W czerwcu na terenie Zamojskiej Podstrefy Ekonomicznej przy ul. Strefowej firma Masket Piotr Poznański otworzyła Salon Meblowy Mplaneta. Znajduje się tam również zakład produkcyjny i magazyn logistyczny. Dzięki otwarciu Mplanety zatrudnienie znalazło ok. 30 osób. Ale to dopiero początek. Niedawno Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała firmie meblarskiej Piotra Poznańskiego dofinansowanie, wpisując dwa złożone przez niego projekty na listę wniosków zaopiniowanych pozytywnie. Mowa o kwocie kilku milionów złotych z przeznaczeniem na innowacje. Na razie Piotr Poznański nie chce zdradzać szczegółów planowanego przedsięwzięcia. 

Niedawno w siedzibie Urzędu Miasta Zamość odbył się przetarg nieograniczony na sprzedaż dwóch działek zlokalizowanych przy ul. Strefowej, stanowiące tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Za 3 mln zł sprzedano dwie działki o powierzchni 3 ha. Właścicielem obu został inwestor z branży meblarskiej (Janusz Fijałek Meble Polskie), który na terenie Podstrefy Zamość planuje wybudować zakład produkcyjno-magazynowy. Inwestor zamierza zatrudnić ok. 200 osób. 

W przyszłym roku na terenie podstrefy...

Więcej na temat gospodarczego rozwoju miasta przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu "Kroniki Tygodnia"

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe