Zosin: Nici z przemytu. Celnicy przejęli bursztyn i nielegalne papierosy

  • 09.10.2017, 10:09 (aktualizacja 09.10.2017, 11:34)
  • ak
Zosin: Nici z przemytu. Celnicy przejęli bursztyn i nielegalne papierosy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Jeden jechał z bursztynem, drugi z ukraińskimi papierosami, obaj próbowali towar schować i dostać się z nim do Polski, ale nie wyszło. Celnicy z Zosina odkryli nielegalny proceder i pokrzyżowali plany przemytnikom.

Kiedy 45-letni Ukrainiec wjeżdżał do Polski, ani słowem nie wspomniał, że wiezie ze sobą ponad 2 kilogramy bursztynu. Schował jantar pod wierzchnim okryciem i liczył, że przemyt nie wyjdzie na jaw. Ale się przeliczył. Celnicy z Zosina znaleźli i odebrali mu kamienie. 

Dzień później wjeżdżał do naszego kraju 47-letni Ukrainiec. Z mercedesa na polskich tablicach rejestracyjnych zrobił sobie skrytkę na papierosy. Nielegalny towar ukrył zbiorniku paliwa. Schował tam w sumie 724 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy to ponad 9,8 tys. zł. Cudzoziemiec przyznał się do próby przemytu. Na poczet grożącej kary grzywny zajęto mu 3 tys. zł.  

Postępowanie w obu sprawach prowadzi zamojska delegatura Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe