Tomaszów Lubelski: Komórkomania w Bartoszu. Zarejestruj się, zostań dawcą

  • 04.10.2017, 12:15
  • ak
Tomaszów Lubelski: Komórkomania w Bartoszu. Zarejestruj się, zostań dawcą
Fundacja DKMS, pomagająca osobom chorym na nowotwory krwi organizuje w piątek (6 października) akcję pod hasłem Komórkomania. Odbędzie się ona w Zespole Szkół nr 1 im. Bartosza Głowackiego.

Organizatorzy liczą, że udział w przedsięwzięciu zdecyduje się wziąć jak najwięcej osób, które są gotowe zostać dawcami szpiku. To bardzo ważne, bo ze statystyk wynika, że w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Szansą na zdrowie i życie jest często jedynie przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych od tzw. genetycznego bliźniaka.

Dlatego warto włączy się w tomaszowską akcję. W piątek w Bartoszu rejestracja dawców rozpocznie się o godz. 8 i potrwać ma do ok. godz. 15.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe