Tomaszów Lubelski: Międzynarodowa współpraca. Przyjechali goście z Niemiec i Irlandii

  • 24.09.2017, 11:30
  • ak
Tomaszów Lubelski: Międzynarodowa współpraca. Przyjechali goście z Niemiec… UM Tomaszów Lubelski
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Tomaszowie Lubelskim, a także Castletroy College z Irlandii oraz Hugo-Ball Gymnasium z Pirmasens w Niemczech odwiedzili w tym tygodniu burmistrza Wojciecha Żukowskiego. Zagraniczni goście przyjechali do miasta, bo tomaszowska Jedynka realizuje projekt „Back to Nature – the Open Air is Our Classroom” w ramach programu „Erasmus+”.

Projekt zainicjowany przez nauczycieli Agnieszkę Malec i Roberta Leńczuka rozpoczął się jeszcze w  listopadzie zeszłego roku i trwa nadal, do końca 2018. Biorący w nim udział młodzi ludzie podejmują wspólne działania dotyczące ochrony środowiska oraz propagowania zdrowego stylu życia.

Dlatego też zaraz po spotkaniu z władzami miasta uczniowie z Polski, Irlandii i Niemiec udali się do Parku Miejskiego, gdzie zasadzili trzy drzewka. Mają one symbolizować każde z państw i przyjaźń między nimi.

W ramach tego samego projektu uczniowie z Tomaszowa w maju odwiedzili swoich irlandzkich kolegów. Wizyta w Niemczech jest planowana na wrzesień przyszłego roku.

ak

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe