Biłgoraj: policjanci podsumowali wakacje

  • 15.09.2017, 11:51
  • bw
Biłgoraj: policjanci podsumowali wakacje lubelska.policja.gov.pl
Dla policjantów w naszym regionie tegoroczne wakacje były bardzo pracowite. Spotkania edukacyjne, kontrole kierowców, strzeżenie miejsc odpoczynku. Biłgorajscy mundurowi

Biłgorajscy policjanci przyczyniają się do tego, by wakacje były bezpieczne poprzez przeprowadzanie akcji takich jak „Bezpieczny weekend”, „Działania prędkość” „Truck i bus”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”czy „Smog”. W czasie wakacji organizowane były spotkania z dziećmi pod hasłem: "Kręci mnie bezpieczeństwo..."  w szkołach, przedszkolach czy innych placówkach na terenie miasta i powiatu Biłgoraj.

Jak wynika ze statystyk, w 2017 roku podczas letnich wakacji na terenie powiatu biłgorajskiego odnotowano 9 wypadków drogowych co daje nam spadek o 2 tego typu zdarzenia drogowe w porównaniu do roku ubiegłego. Natomiast w bieżącym roku w czasie wakacji nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym przy 5 ofiarach śmiertelnych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Liczba kolizji drogowych była porównywalna: w roku 2016 było ich 124, teraz odnotowano ich 103. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w zdarzeniach tych nie ucierpiało żadne dziecko.

Kontrolowane były również kąpieliska zarówno strzeżone jak i tzw. „dzikie”. Na szczęście przez ostatnie lata nie doszło do żadnych zdarzeń na ich terenie.

Na czas wakacji przeprowadzane były wzmożone kontrole pojazdów. W tym czasie skontrolowano ponad 1800 samochodów i 20 autokarów przewożących dzieci na wycieczki ( w ubiegłym roku 8). Wzmożono również kontrole na głównych ciągach komunikacyjnych pod kątem dopuszczalnej prędkości, prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach czy siedziskach.

bw

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe