Granica: Ukraińcy chcieli wjechać do Polski na "lewych" papierach

  • 14.09.2017, 13:00
  • ak
Granica: Ukraińcy chcieli wjechać do Polski na "lewych" papierach NOSG
W Hrebennem i Dołhobyczowie doszło do prób przekroczenia ukraińsko-polskiej granicy na podstawie sfałszowanych dokumentów. Ale polscy strażnicy graniczni wykryli obie próby oszustwa.

Przez Hrebenne do Polski wjeżdżał 43-letni obywatel Ukrainy. Podczas odprawy przekazał funkcjonariuszom NOSP paszport ze sfałszowaną polską wizą. Cudzoziemiec na terytorium RP się nie dostał, a ponadto odpowie teraz za czyn z art. 270 § 1 KK, usankcjonowany karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W Dołhobyczowie z podrabianymi dokumentami wpadła jego 23-letnia rodaczka. Kobieta przedstawiła do kontroli fałszywe „Oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy…..”. Teoretycznie miałoby ono zostać wydane przez jeden z Powiatowych Urzędów Pracy.

Ukraince wydano decyzję o odmowie wjazdu na terytorium RP oraz unieważniono jej wizę, a później zawrócono do ojczyzny.

Ze statystyk NOSG wynika, że od początku tego roku strażnicy wykryli już ponad 700 przypadków posługiwania się fałszywymi lub przerobionymi dokumentami. Najczęściej były to „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, odbitki stempli kontroli granicznej, dowody rejestracyjne pojazdów, ubezpieczenia OC pojazdów, prawa jazdy oraz paszporty.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe