Zamość: Kupił niewłaściwy bilet, dostał za to mandat

  • 07.09.2017, 07:00
  • mk
Zamość: Kupił niewłaściwy bilet, dostał za to mandat mk
Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który uważa, że niesłusznie został ukarany mandatem. – Proszę pamiętać, że naszym zamysłem nie jest karanie ludzi – podkreśla prezes MZK, który ostatecznie obniżył mandat podróżnemu, mimo iż nie do końca był przekonany co do jego argumentów.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca. Carlo Michalski jechał z Zamościa do Sitańca-Kolonii autobusem MZK. Został ukarany przez kontrolerów za to, że miał niewłaściwy bilet.

 – Dawno nie jeździłem autobusem. Po wejściu do niego podszedłem do kierowcy i poprosiłem o bilet. Byłem pewny, że jadę zgodnie z przepisami, nie chciałem nikogo oszukać, uczciwie zapłaciłem za przejazd. Kiedy autobus zatrzymał się w okolicach Sitańca, kontrolerzy podeszli do mnie i poprosili o bilet. Okazało się, że mam niewłaściwy, że powinienem kupić bilet o 60 groszy droższy. Chciałem dopłacić różnicę, kupić nowy, ale na nic to się zdało. Dostałem mandat w wysokości 203 z. – opowiada pan Carlo.

Carlo Michalski napisał w tej sprawie odwołanie do prezesa MZK. Zgłosił się również do naszej redakcji z prośbą, czy moglibyśmy mu jakoś pomóc nagłośnić sprawę. 

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

mk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
felicity
felicity 25.03.2018, 20:18
Nikt mi nie odpowiedział,ale rozmawiałam z osobą,która pracuje w mzk.I powiedział mi,że często kasowniki są zwyczajne zepsute.A odnośnie tego zdjęcia biletu z jego telefonu to lipa.Chyba,że satelita z Marsa mu przesłała.:-D Także panie kontrolerze ja miałam rację.Mam nadzieję,że spotka pan osobę,która oduczy pana kłamać.Może to będę ja,może ktoś inny.Panie kontrolerze pozdrawiam i życzę,żeby nie złapał pan gapowicza na swoją prymitywną metodę.I życzę,żeby ktoś pana oszukał pana taką prymitywną metodę!Wtedy pan poczuje jak to jest być oszukiwanym.Góra z górą się nie zejdzie,ale człowiekiem z człowiekiem i owszem.
felicity
felicity 24.03.2018, 22:15
A mnie ostatnio w czwartek spotkała pewna przygoda z tzw.kanarem,bo nie był to z pewnością człowiek o ludzkich odruchach i nie można go nazwać kontrolerem biletów.Wsiadam do autobusu mzk,kasuję 2 bilety z karnetu,bo jadę z inną osobą.W miejsu ,gdzie na bilecie jest napis tu kasować.Wkładam pierwszy bilet kasownik nie kasuje,bo wyjmuję bilet i patrzę.Pokazuję osobie z którą jadę.Wkładam drugi raz i wtedy bilet jest skasowany niewyraźnie.Pokazuję to osobie z którą jadę.Następnie kasuję drugi bilet i ten jest już skasowany normalnie,są widoczne litery.Mówię do osoby z którą jadę,że jak wpadną kontrolerzy to się będą czepiać.I tak się stało.Wpadają i jeden tak przemiły od razu wyskoczył z mordą,że mi wlepi karę.A ja,że język,zęby i głowę mam nie od parady.Tłumaczę mu jak było.I mówię,że przecież w autobusach są kamery i można sprawdzić.Jeżeli świadek jest niewiarygodny.Na to ten osobnik wyciąga komórkę i pokazuje niby mój skasowany bilet,jak to się wyraził ,,grzeczny"pan.Ja mówię mu stanowczo,że nie zapłacę opłaty za nieskasowany bilet,bo to nie jest moja wina,źe kasownik źle działa,kiedy wkładam pierwszy bilet.Tym bardziej,że wcześniej jadąc z tą samą osobą miałam taką samą sytuację.Pierwszy bilet kasownik nie kasuje,kiedy wkładasz drugi raz kasownik kasuje niewyraźnie.Pan był tak łaskawy(a może moja argumentacja do niego dotarła,że racja jest po mojej stronie!),że kazał kupić mi bilet u kierowcy za 3 zł.Kupiłam go,bo się spieszyłam z tą osobą na dworzec.W innym wypadku pojechałabym do mzk i przed prezesem zrobiła mu taką bonanzę,że zapomniałby jak się nazywa,za to,że niewinnie czepia się ludzi,porządnych pasażerów mzk.Jeżeli prezes,by nie stanął po stronie prawdy poszłabym do samego prezydenta miasta,telewizji,a nawet pojechała do samego ministra.Dlaczego,ano dlatego,że od 20 lat dotyczą mnie różne nieprzyjemne,utrudniające mi życie sytuacje a zaczęło się od pewnego mieszkańca Zamościa,który jest urzędnikiem w mojej gminie.I teraz każdą nieprzyjemną,niezrozumiałą sytuację,będę opisywać w KT.I PYTANIE JESZCZE CZY KONTROLERZY MAJĄ NA TELEFONACH JAKĄŚ APLIKACJĘ Z KAMER AUTOBUSOWYCH?Bo wg.mnie ten człowiek oszukiwał pokazując na telefonie jakiś w każdym bądź razie nie mój bilet.Jestem genialnym wzrokowcem.Panu Prezesowi mzk daję pod rozwagę jaka sytuacja mnie dotyczyła.I nie są to żadne wymysły!!!!CZY MAM NIE KORZYSTAĆ Z MZK Z POWODU JEDNEGO NADGORLIWCA?Będę korzystać,a jeśli coś takiego się wydarzy odwiedzę Pana Prezesa mzk i opiszę sytuację i takiego delikwenta.BĘDĘ TO ROBIĆ Z KAŻDYM CZŁOWIEKIEM,KTÓRY BĘDZIE UTRUDNIAŁ CELOWO MI ŻYCIE.JA 20 LAT NIE MIAŁAM NORMALNEGO ŻYCIA!!!!!!!
Prawnik
Prawnik 09.09.2017, 15:04
Po pierwsze noe mandat bo kontroler nie ma uprawnień do nakładania mandatu - to nie funkcjonariusz policji a pracownik mzk. Mówimy jedynie o karze umownej - takiej, która wynika z regulaminu przewozu mzk i tylko taka może zostać nałożona. Dlatego proszę nigdy wiecej nie mylic tego z mandatem!
Mateusz
Mateusz 07.09.2017, 16:58
Michalski Carlo i Dariusz jedni z najbardziej znanych pseudo warsztaciaży w Zamościu chełbią się oszustwami pierwszemu Sąd dożywotnio zabrał możliwość prowadzenia działalności gospodarczej za oszustwa jego syn Carlo robi to samo w porozumieniu z Ojcem wystarczy poczytać komentarze o SERWISIE Michalski Zamość do tego jeden i drugi od zawsze mieszkają w Sitancu więc przepisy znają sami Oszuści wielu ludzi oszukali a teraz Ofiary i pokrzywdzeni jak nic aż łza w oku się kręci.
zmc
zmc 07.09.2017, 14:30
I po co robić aferę nagłówek wyraźnie wskazuje
"Kupił niewłaściwy bilet, dostał za to mandat"
no i niestety ale trzeba ponieść konsekwencję.
Przepisy na stronie przewoźnika wyraźnie o tym mówią, a uchwalone były przez Radę Miasta Zamość.
Walter White
Walter White 07.09.2017, 14:12
Proponuję troszkę poćwiczyć pisanie, dlatego że artykuł mimo swojego tematu brzmi mało profesjonalnie. Jak dla mnie forma na poziomie szkolnym, bo na pewno nie dziennikarskim.

Pozostałe